Zamknij
REKLAMA

SPA dla włosów w salonie fryzjerskim

00:00, 22.10.2021 | materiały partnera

Każda kobieta lubi od czasu do czasu poczuć tę odrobinę luksusu i relaksu. Zadbać o swoje ciało, często tożsame jest ze zwróceniem uwagi na odprężenie ducha. Niejednokrotnie chcemy także uzyskać konkretne efekty, w postaci odżywienia, nabrania sprężystości lub innej zmiany opracowywanego fragmentu ciała. Niewiele kobiet jednak wie, że o włosy możemy dbać nie tylko domową odżywką, ale również specjalistycznymi zabiegami, które dostępne są nie tylko u fryzjera w Warszawie.

Sauna na włosy

Jednym z najczęściej wybieranych zabiegów fryzjerskich od kilku lat jest sauna parowa. Przed rozpoczęciem właściwych czynności odżywiających, fryzjer dokładnie umyje nasze włosy. Następnie zostanie na nienałożona bardzo skoncentrowana ampułka odżywcza lub maska. Następnie siadamy pod maszyną w kształcie kopuły, która wytwarza parę wodną. Wilgotne ciepło sprawia wówczas, że otwierają się łuski włosa, a substancje odżywcze wnikają aż do jego głębi. Po wykonaniu zabiegu fryzjer płucze skórę głowy zimną wodą. Wszystko po to, by domknąć łuski i pozostawić cenne minerały wewnątrz każdego włosa.

Botoks na włosy

Choć nazwa przywodzi na myśl powszechnie znane zabiegi wypełniania części twarzy to czynności niewiele mają ze sobą wspólnego. Technika fryzjerska zakłada otwarcie łusek włosa przy użyciu specjalistycznego szamponu, który dogłębnie oczyszcza fryzurę. Kolejno, za pomocą strzykawki aplikowane jest serum odżywcze. Poprzez sposób podania substancji na włosy wyłoniono podobieństwo do powszechnie znanego zabiegu, tzw. botoksu.

Włosy z podczerwienią?

Salon fryzjerski może posiadać w swojej ofercie zabiegi dla włosów z wykorzystaniem podczerwieni lub światła ultrafioletowego (UV). Celem przedsięwzięcia jest wygładzenie i maksymalne nawilżenie kosmyków. Uzyskiwane jest to poprzez nałożenie preparatu odżywiającego na umyte włosy, który jest wprowadzany wprost do struktury włosa za pomocą specjalnej maszyny, zwanej pielęgnicą. Światło podczerwona nagrzewa wnętrze, omijając powierzchnię. Takie działanie sprawia, że preparat wnika głęboko, nie uszkadzając przy tym warstwy zewnętrznej włosa.

Inne zabiegi fryzjerskie

Profesjonalne salony fryzur mogą zaproponować Ci o wiele więcej interesujących zabiegów. Wśród nich znajdzie się rekonstrukcja włosów Joico K-Pak, keratynowe prostowanie włosów, elektrostymulacja, infuzja tlenowa skóry głowy, czy karboksyterapia. Wszystkie wymienione zabiegi wymagają jednak szczególnie wysokich umiejętności fryzjera. Pamiętaj, że chcesz dodatkowo wspomóc swoje włosy, a nie im zaszkodzić. Do tego potrzebna jest wiedza z zakresu obsługi maszyny, ale i podania idealnej dawki odżywek dla Twojej fryzury. Jeśli w Twoim salonie nie ma tak wyspecjalizowanych zabiegów i chcesz wypróbować do tego celu inne studio fryzur, sprawdź, czy pracują w nim fachowcy, a klienci są zadowoleni z usług. Nie czekaj, by sprawdzić komentarze i rankingi danego miejsca, jak np. Orły Fryzjerstwa (www.orlyfryzjerstwa.pl/).

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%