Zamknij

Co zrobić w przypadku odmowy wypłaty odszkodowania przez Ubezpieczyciela?

13:25, 20.08.2020 Krzysztof Suszka Aktualizacja: 20:25, 20.08.2020
Skomentuj Jeżeli ubezpieczyciel nie chce wypłacić odszkodowania lub je zaniża warto skorzystać z pomocy specjalistów/foto: pixabay.com Jeżeli ubezpieczyciel nie chce wypłacić odszkodowania lub je zaniża warto skorzystać z pomocy specjalistów/foto: pixabay.com

Zgodnie z polskim prawem Towarzystwo Ubezpieczeniowe ma obowiązek wypłacić odszkodowanie w ciągu 30 dni od dnia zarejestrowania szkody. Niestety częstą praktyką jest odmowa takiej wypłaty. Dzieje się tak w większości przypadków – jest to część strategii Towarzystwa, która ma na celu zniechęcenie poszkodowanego do dalszej walki o odszkodowanie.

Ponieważ walka z Ubezpieczycielem jest trudna dla przeciętnej osoby, warto skorzystać z pomocy Kancelarii, które specjalizują się w takich przypadkach i oferują sprawiedliwe stawki za swoje usługi. Pismo sygnowane logiem Kancelarii jest znakiem dla Towarzystwa, że Klient jest zdeterminowany i nie odpuści w walce o odszkodowanie. 

Pierwszym krokiem Kancelarii jest przygotowanie odwołania od decyzji Ubezpieczyciela. Już pierwsze odwołanie często skutkuje wypłatą dodatkowych pieniędzy. Jest to spowodowane prostą kalkulacją Towarzystwa. Jeżeli Kancelaria zdecydowała się na współpracę z Klientem, to znaczy że specjaliści dokonali dokładnej analizy sprawy i wiedzą jakie mają szansę na wygraną. Inaczej nie decydowaliby się na współpracę z Klientem, ponieważ wiązałoby się to ze zbyt dużymi stratami. 

Drugim czynnikiem jest fakt, że Klient jest wspierany przez specjalistów, którzy znają prawo i przepisy i są w stanie wytoczyć sprawę w sądzie w przypadku odmowy wypłaty odszkodowania. Jest to oczywiście ostateczność i na początku Kancelaria dokłada wszelkich starań, aby zakończyć sprawę polubownie na etapie likwidacyjnym. Jedną z możliwości jest skierowanie skargi do Rzecznika Finansowego w imieniu Klienta. 

Kim jest Rzecznik Finansowy?
Jest to urząd powołany, aby pomagać przeciętnej osobie w walce z instytucjami finansowymi, które zazwyczaj zatrudniają sztaby prawników. Zadaniem Rzecznika jest reprezentowanie Klienta i jego interesów w walce z podmiotami rynku finansowego, takimi jak Towarzystwa Ubezpieczeniowe. Urząd ten zazwyczaj współpracuje z organizacjami konsumenckimi z zagranicy oraz z Rzecznikiem Praw Obywatelskich.

Dlaczego warto skorzystać z pomocy specjalistów?
Spór z dużymi korporacjami nie należy do łatwych – często do takiej walki potrzebna jest świetna znajomość przepisów oraz swoich praw. Właśnie dlatego swoją walkę warto powierzyć specjalistom z Kancelarii Prawnej, którzy mają szerokie doświadczenie w walce z Towarzystwami. Spotkali się oni z tysiącami różnych spraw i znają przepisy potrzebne do wygrania odszkodowania. Nieważne czy chodzi o wypadek komunikacyjny, błąd medyczny, wypadek przy pracy czy niesłuszne pozbawienie wolności – dla nich takie przypadki to codzienność.

Specjaliści pomogą nam uzbierać potrzebną dokumentację, która jest kluczem do zdobycia odpowiedniej sumy odszkodowania. Należy pamiętać, że czas przedawnienia w przypadku uszkodzonego pojazdu to 3 lata – nieudolna walka na własną rękę może zaprzepaścić szansę na uzyskanie wypłaty od Ubezpieczyciela. Natomiast w przypadku szkód osobowych przedwanienie mija po 20 latach. Jeżeli chcesz uzsykać bezpłatna analizę dokumentów to  Zgłoś się do nas!  Zadzwoń 501 485 554

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

ZgredzikZgredzik

0 0

Iść z tym do sądu 08:53, 10.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

reo
0%