Zamknij
REKLAMA

Co zrobić w przypadku odmowy wypłaty odszkodowania przez Ubezpieczyciela?

13:25, 07.09.2019 | Materiał partnera
Skomentuj Jeżeli ubezpieczyciel nie chce wypłacić odszkodowania lub je zaniża warto skorzystać z pomocy specjalistów/foto: pixabay.com

Zgodnie z polskim prawem Towarzystwo Ubezpieczeniowe ma obowiązek wypłacić odszkodowanie w ciągu 30 dni od dnia zarejestrowania szkody. Niestety częstą praktyką jest odmowa takiej wypłaty. Dzieje się tak w większości przypadków – jest to część strategii Towarzystwa, która ma na celu zniechęcenie poszkodowanego do dalszej walki o odszkodowanie.
Ponieważ walka z Ubezpieczycielem jest trudna dla przeciętnej osoby, warto skorzystać z pomocy Kancelarii, które specjalizują się w takich przypadkach i oferują sprawiedliwe stawki za swoje usługi. Pismo sygnowane logiem Kancelarii jest znakiem dla Towarzystwa, że Klient jest zdeterminowany i nie odpuści w walce o odszkodowanie. 
Pierwszym krokiem Kancelarii jest przygotowanie odwołania od decyzji Ubezpieczyciela. Już pierwsze odwołanie często skutkuje wypłatą dodatkowych pieniędzy. Jest to spowodowane prostą kalkulacją Towarzystwa: jeżeli Kancelaria zdecydowała się na współpracę z Klientem, to znaczy że specjaliści dokonali dokładnej analizy sprawy i wiedzą jakie mają szansę na wygraną – inaczej nie decydowaliby się na współpracę z Klientem, ponieważ wiązałoby się to ze zbyt dużymi stratami. 
Drugim czynnikiem jest fakt, że Klient jest wspierany przez specjalistów, którzy znają prawo i przepisy i są w stanie wytoczyć sprawę w sądzie w przypadku odmowy wypłaty odszkodowania. Jest to oczywiście ostateczność i na początku Kancelaria dokłada wszelkich starań, aby zakończyć sprawę polubownie na etapie likwidacyjnym. Jedną z możliwości jest skierowanie skargi do Rzecznika Finansowego w imieniu Klienta. 
Kim jest Rzecznik Finansowy?
Jest to urząd powołany, aby pomagać przeciętnej osobie w walce z instytucjami finansowymi, które zazwyczaj zatrudniają sztaby prawników. Zadaniem Rzecznika jest reprezentowanie Klienta i jego interesów w walce z podmiotami rynku finansowego, takimi jak Towarzystwa Ubezpieczeniowe. Urząd ten zazwyczaj współpracuje z organizacjami konsumenckimi z zagranicy oraz z Rzecznikiem Praw Obywatelskich.
Dlaczego warto skorzystać z pomocy specjalistów?
Spór z dużymi korporacjami nie należy do łatwych – często do takiej walki potrzebna jest świetna znajomość przepisów oraz swoich praw. Właśnie dlatego swoją walkę warto powierzyć specjalistom z Kancelarii Prawnej, którzy mają szerokie doświadczenie w walce z Towarzystwami. Spotkali się oni z tysiącami różnych spraw i znają przepisy potrzebne do wygrania odszkodowania. Nieważne czy chodzi o wypadek komunikacyjny, błąd medyczny, wypadek przy pracy czy niesłuszne pozbawienie wolności – dla nich takie przypadki to codzienność.
Specjaliści pomogą nam uzbierać potrzebną dokumentację, która jest kluczem do zdobycia odpowiedniej sumy odszkodowania. Należy pamiętać, że czas przedawnienia w przypadku takich spraw to 3 lata – nieudolna walka na własną rękę może zaprzepaścić szansę na uzyskanie wypłaty od Ubezpieczyciela. Na rynku działa wiele firm, które zajmują się pomocą w uzyskiwaniu odszkodowań, ale niewiele z tak szerokim doświadczeniem i profesjonalizmem, a przy okazji oferujących korzystne warunki. Zgłoś się do nas! Zadzwoń 501 485 554

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (1)

ZgredzikZgredzik

0 0

Iść z tym do sądu 08:53, 10.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA