Zamknij
REKLAMA

W Wielkopolsce na pięciu listach wystartuje 345 kandydatów do sejmu

17:10, 07.09.2019 | Krzysztof Suszka
Skomentuj W Wielkopolsce o 40 mandatów walczy 345 kandydatów/foto: obrady sejmu/sejm.gov
REKLAMA

O północy we wtorek minął termin składania wniosków o rejestrację list kandydatów do Sejmu i Senatu. Komitety wyborcze, które chciały zarejestrować swoich kandydatów musiały dostarczyć do Państwowej Komisji Wyborczej co najmniej 5 tysięcy podpisów pod listami poparcia dla kandydatów w przypadku wyborów do Sejmu i 2 tysiące podpisów pod nazwiskami kandydatów w wyborach do Sejmu. 
Państwowa Komisaj Wyborcza zarejestrowała w Poznaniu pięć list: Prawo i Sprawiedliwości, Koalicji Obywatelskiej, SLD, Konfederacja i PSL.  
W całej Wielkopolsce jest do zdobycia 40 mandatów: 10 w okręgu poznańskim, 12 w okręgu kalisko-leszczyńskim i po 9 w pilskim ( obejmującym m.in. powiat międzychodzki) oraz konińskim.W całej Wielkopolsce w 4 okręgach wyborczych Państwowa Komisja Wyborcza zarejestrowało 345 kandydatów: 150 kobiet i 195 mężczyzn.

Łatwiej jest chyba podjąć decyzję w wyborze senatora. Startuje tylko 2 kandydatów. Prawo i Sprawiedliwość wystawiło Jerzego Wierzchowieckiego a pozostałe partie mają wspólnego kandydata. Jest nim dotychczasowy parlamentarzysta Jan Filip Libicki. 

Zaczął się więc oficjalnie wyborczy maraton. Nie skończy się on jednak 13 października, ponieważ już wiosną będa wybory prezydenckie.

(Krzysztof Suszka)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA