Zamknij
REKLAMA

Przed nami wyborcza niedziela.Czy wiecie już na kogo oddacie głos?

18:52, 08.10.2019 | Krzysztof Suszka
REKLAMA
Skomentuj
W niedzielę Polacy pójdą do urn. Na razie trwa walka szczególnie o niezdecydowanych/foto: pkw.gov.pl

Przed nami wyborcza niedziela. 13 października będziemy wybierać 460 posłów i 2 senatorów. Wiecie już na kogo zagłosujecie?

Powiat międzychodzki to okręg nr 38. W nowej kadencji okręg ten będzie reprezentowany przez 9 posłów. Wybierać będziemy spośród 84 kandydatów do sejmu reprezentujących 5 Komitetów Wyborczych. Dodatkowo wybierzemy 1 senatora. Tutaj są dwie kandydatury. Wszystkie komitety zabiegają o głosy, szczególnie o głosy niezdecydowanych. W powiecie międzychodzkim według wielu naszych czytelników kampania opiera się głównie na bilbordach i plakatach. Mieszkańcy oczekiwali jednak trochę większej aktywności kandydatów.

Dla tych niezdecydowanych proponujemy sprawdzenie swoich poglądów politycznych i ich zbieżność z deklaracjami komitetów wyborczych. Latarnik wyborczy to narzędzie internetowe pozwalające na podstawie odpowiedzi na 20 pytań porównać własne poglądy polityczne z deklaracjami (a nie analizą programów) komitetów startującymi w wyborach do parlamentu. Dodatkowo oprócz porównania poglądów, pozwala uzyskać informacje na temat najważniejszych zagadnień dotyczących ustroju i funkcjonowania państwa. Latarnik wyborczy

Natomiast poglądy kandydatów można poznać dzięki stronie mamprawowiedziec.pl. Można też wypełnić QUIZ WYBORCZY "Porównaj się z kandydatami i kandydatkami". Może dzięki temu osoby niezdecydowane podejmą decyzję?

Na poprawę samopoczucia na koniec proponujemy małą ankietę "Który komitet jest dla Ciebie najbliższy?". Zapraszamy do głosowania.Ankieta będzie aktywna do piątku 11 października godz.12.00. Który komitet wygra w powiecie międzychodzkim?

Wyniki ankiety zakończonej w piątek 11 października

(Krzysztof Suszka)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

WyborcaWyborca

3 0

Jedynie Konfederacja ma sensowny program, który mnie przekonał. 19:39, 08.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Tomek123Tomek123

0 0

Też myślę, że tylko Konfederacja nam zostaje. PIS wywindował nas na miejsce 1 w rozdawnictwie. A żeby dać, trzeba zabrać. KO, SLD, PSL to powrót do polityki na kolanach do Berlina, otwarcie granic na przyjmowanie kolegów z pontonów. Ja trzymam za Konfederacją. Zgadzam się w 80% z ich założeniami co trzeba zrobić aby naprawdę doszło do mądrych zmian. 22:26, 09.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© wiescimiedzychodzkie.pl | Prawa zastrzeżone