Zamknij
REKLAMA

Rekordowy 28.Finał WOŚP. Także w powiecie międzychodzkim

21:23, 14.01.2020 | Krzysztof Suszka
REKLAMA
Skomentuj
W powiecie międzychodzkimzebrano rekordową kwotę 241 238,84 zł./foto:Leon Cichosz

Niedzielny 28.Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za nami. Już teraz wszystko wskazuje na to, że będzie kolejny rekord. Na pewno jednak rekordowa zbiórka była w powiecie międzychodzkim.

Na konferencji prasowej Szef Fundacji WOŚP zdradził, że zadeklarowana kwota, którą przekazano do puszek oraz przeznaczono na aukcje ma przekroczyć 115 mln zł.

Ostateczną kwotę poznamy 8 marca. Przed rokiem kwota zadeklarowana przekroczyła 92 mln zł, a kwota faktycznie zebrana - niemal 176 mln zł - poinfomował Jerzy Owsiak

Natomiast oficjalnie już wiadomo ile zebrano w czasie 28.Finału w powiecie międzychodzkim. Okazało się, że ubiegłoroczny rekord został pobity i w całym powiecie międzychodzkim zebrano kwotę 241 238,84 zł, w tym:

  • gmina Międzychód -         137 799,57 zł
  • gmina Sieraków -               49 019,93 zł
  • gmina Kwilcz -                    34 379,00 zł
  • gmina Chrzypsko Wielkie - 20 049,34 zł

W całym powiecie dużo się działo. Każdy kto chciał znalazł coś dla siebie. Najważniejsze jednak chyba jest to, że w Finał zaangażowało się tyle osób. I po stronie organizacyjnej i artystycznej. Bez względu na ataki kierowane na Orkiestrę oraz Jurka Owsiaka Polacy pokazali, że "pomaganie jest fajne". 

Mieszkańcy powiatu także stanęli na wysokości zadania. Cieszy także fakt, że było bezpiecznie.

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w powiecie międzychodzkim zakończył się bezpiecznie i spokojnie. Policjanci nie odnotowali żadnych zdarzeń związanych z orkiestrą - poinfomował Przemysław Araszkiewicz z międzychodzkiej policji

Przypomnijmy, że hasło tegoroczengo finału brzmiało : "WIATR W ŻAGLE" - 28. finał WOŚP dla dziecięcej medycyny zabiegowej. Pieniądze zbierane były na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. Fundacja w tym roku będzie skupiać się przede wszystkim na takich dziedzinach medycyny dziecięcej jak chirurgia ogólna, kardiochirurgia czy neurochirurgia.  

(Krzysztof Suszka)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

ManiekManiek

0 0

WOŚP to 0,002% budżetu na służbę zdrowia, a koszt tej imprezy??? 16:32, 25.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© wiescimiedzychodzkie.pl | Prawa zastrzeżone