Zamknij
REKLAMA

Powiat międzychodzki. Od dzisiaj w strefie czerwonej

01:03, 03.10.2020 | Krzysztof Suszka
Skomentuj Od soboty 3 października mieszkańcy powiatu międzychodzkiego m.in. muszą zakrywać usta i noc także na ulicach/foto: pixabay.com
REKLAMA

Od dzisiaj powiat międzychodzki znalazał się w strefie czerwonej. Niestety, ale liczba zachorowań w przeliczeniu na liczbę mieszkańców spowodowała, że od soboty mieszkańców dotkną nowe ograniczenia.

Od soboty 3 października powiat międzychodzki znalzał się w strefie czerwonej. W związku z tym na mieszkańców czekają kolejne obostrzenia. 

Maski - obowiązek noszenia w całej przestrzeni publicznej (ulice, place, w środkach publicznego transportu zbiorowego, w miejscach ogólnodostępnych, w zakładach pracy oraz w budynkach użyteczności publicznej, w obiektach handlowych lub usługowych.
Handel - obowiązek noszenia masek przez klientów podczas zakupu towarów lub usług oraz używania rękawiczek jednorazowych lub stosowania środków do dezynfekcji rąk.
Kościoły - 50 % obłożenia budynku (kościoła) lub innego obiektu kultu religijnego + obowiązek zakrywania ust i nosa. Jeśli wydarzenie religijne odbywa się na zewnątrz -150 osób + obowiązek zakrywania ust i nosa.
Wesela i inne uroczystości rodzinne - do 50 osób z wyjątkiem obsługi, uczestnicy - bez obowiązku zakrywania ust i nosa.
Zgromadzenia - zakaz zgromadzeń powyżej 150 osób. Uczestnicy 1.5 m od siebie i zakrywają usta i nos.
Inne imprezy, spotkania niezależnie od ich rodzaju - do 50 osób z wyjątkiem obsługi, obowiązek zakrywania ust i nosa.
Wydarzenia sportowe - może uczestniczyć nie więcej niż 250 uczestników jednocześnie, nie licząc osób zajmujących się obsługą wydarzenia. Bez publiczności!
Siłownie -1 osoba na 10m. kw
Gastronomia - w lokalu i ogródku klienci muszą zakrywać usta i nos do czasu zajęcia przez nich miejsc, w których będą spożywali posiłki lub napoje. Obsługa zakrywa usta i nos. W lokalu może przebywać maksymalnie 1 osoba na 4 m kw.
Salony kosmetyczne, fryzjerskie i tatuażu - w miejscu, w którym jest prowadzona taka działalność przebywa wyłącznie obsługa oraz obsługiwani klienci, a w przypadku, gdy klient wymaga opieki, także jego opiekun.
Transport zbiorowy - 50 % liczby wszystkich miejsc albo 30 % liczby wszystkich miejsc siedzących i stojących określonych w dokumentacji technicznej lub dokumentacji techniczno-ruchowej dla danego typu środka transportu albo pojazdu, przy jednoczesnym pozostawieniu w środku transportu albo pojeździć co najmniej 50 % miejsc siedzących niezajętych.
Wesołe miasteczka, parki rozrywki lub parki rekreacyjne - zakaz organizacji
Kina - 25 % publiczności
Organizacja kongresów I targów - zakaz organizacji.
Wydarzenia kulturalne - zakaz organizacji zarówno w budynkach, jak i na zewnątrz

Zgodnie z danymi powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej w Międzychodzie w dniu 2 października sytuacja epidemiologiczna w powiecie międzychodzkim przedstawiała się następująco:

  • Kwarantanna graniczna -54 osoby
  • Kwarantanna z mocy decyzji - 232 osoby
  • Rodzina zamieszkała z osobami na kwarantannie -378 osób
  • Izolatorium- 1 osoba
  • Izolacja domowa-23 osoby
  • Hospitalizacja -18 osób
  • Ozdrowieńcy - 26 osób*
  • Liczba aktywnych przypadków - 42 osoby
  • Zgony- 2 osoby*

* łączny stan od 1.03.2020r.

W związku z tymi ograniczeniami warto zapoznać się także z informacjami na stronach ośrodków kultury, ponieważ nastąpiły zmiany w ich funkcjonowaniu.

(Krzysztof Suszka)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA