Cyberoszuści przygotowali łudząco podobne strony internetowe aż sześciu polskich banków. Metoda działania nie jest nowa, ale wielu klientów może dać się na nią nabrać i stracić wszystkie pieniądze.
Zespół CSIRT KNF realizujące zadania Sektorowego Zespołu Cyberbezpieczeństwa. We współpracy z podmiotami krajowego systemu cyberbezpieczeństwa a w szczególności zespołami CSIRT poziomu krajowego wykryto kolejne próby oszustwa.
Tym razem wykryto próbę podszywania się pod instytucje bankowe.
Chodzi aż o sześć banków - Credit Agricole, Alior Bank, Bank Millenium, mBank, ING Polska oraz BNP Paribas. To klienci tych banków są najbardziej narażeni i powinni być ostrożni.
⚠️Uwaga! Zidentyfikowaliśmy kolejne banki, pod które podszywają się oszuści:@CreditAgricole @AliorBankSA @BankMillennium
— CSIRT KNF (@CSIRT_KNF) November 4, 2021
Fałszywe panele logowania wyglądają bardzo podobnie do prawdziwych (łatwo o pomyłkę). Wprowadzone tam hasła trafiają jednak bezpośrednio w ręce oszustów! pic.twitter.com/w866Z8wgD0
Cyberoszuści stworzyli domeny internetowe banków, a ich wygląd jest bardzo łudząco podobny do oryginalnej. Ma to na celu uśpienie czujność użytkowników, by w ten sposób pozyskać od nich dane logowania, a w rezultacie przejąć pieniądze z konta.
Nie jest to nowa metoda działania hakerów, ale wielu klientów może dać się na nią nabrać.
- Fałszywe panele logowania wyglądają bardzo podobnie do prawdziwych (łatwo o pomyłkę). Wprowadzone tam hasła trafiają jednak bezpośrednio w ręce oszustów! - przestrzega CSIRT KNF.
Jak chronić się przed takimi atakami?
Przede wszystkim należy zachować czujność i do bankowości internetowej logować się jedynie za pośrednictwem zaufanych adresów.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz