Zamknij
REKLAMA

Dostałeś dziwnego SMS-a? Tym razem to nie oszustwo! Policja szuka...

13.53, 25.10.2022 M.O. Aktualizacja: 20.44, 26.10.2022
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne. Fot. pixabay.com/pl/
REKLAMA

Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości informuje o przeprowadzeniu kampanii informacyjnej, która polega na rozsyłaniu wiadomości sms oraz wiadomości e-mail. Policjanci szukają osób, które padły ofiarą oszustów. 

Wciąż pojawiają się nowe sposoby, którymi przestępcy próbują pozbawić nas naszych pieniędzy. Oszuści ciągle modyfikują swoje metody działania i korzystają z każdej nadarzającej się okazji, aby wprowadzić w błąd i wykorzystać zaufanie niczego nie podejrzewających osób.

Na skrzynkę odbiorczą trafiają podejrzane SMS i wiadomości mailowe. 

Tym razem jednak, jeśli otrzymałeś podejrzaną wiadomość z numeru 48 669 979 971 nie musisz się obawiać. Policjanci ostatnio zatrzymali szajkę, która w ten sposób okradała Polaków i szuka poszkodowanych.

- Policja prosi o kontakt wszystkie osoby, które od 8 grudnia 2021 roku do 13 stycznia 2022 roku padły ofiarą oszustów wyłudzających dane do bankowości elektronicznej - podaje CBZC.

To, jak zaznacza Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości, osoby pokrzywdzone m.in. z Krakowa, Wrocławia, Warszawy i innych mniejszych miejscowości. 

SMS od policji

Funkcjonariusze CBZC w celu ustalenia wszystkich osób pokrzywdzonych przeprowadzają akcję  polegająca na rozesłaniu wiadomości SMS z numeru 48 669 979 971 oraz wiadomości e-mail do osób zidentyfikowanych jako osoby, które otrzymały SMS z podejrzanymi treściami.

Osoby, które takie wiadomości proszone są o kontakt z Centralnym Biurem Zwalczania Cyberprzestępczości, Wydział w Krakowie, tel. (47 8356551) w godzinach 8:00-14:00 lub poprzez pocztę elektroniczną e-mail: [email protected]

(M.O.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%