Zamknij
REKLAMA

Znowy fałszywe sms-y. Tym razem głównie do rolników

08:09, 03.10.2019 | Krzysztof Suszka
Skomentuj
Sms-y to popularna metoda oszukiwania/foto: pixabay.com
REKLAMA

Oszuści wykorzystują każdą możliwość do wzbogacenia się kosztem innych. Tym razem przy okazji dopłat roliczych. Od pewnego czasu podszywają się pod pracowników Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. W wiadomościach sms-owych przekonują, że rolnicy są wytypowani do kontroli i mogą nie otrzymać zaliczek na rzecz dopłat.

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w wydanym komunikacie informuje, że nie ma nic wspólnego z wiadomościami SMS, w których przekazywana jest błędna i nieprawdziwa informacja jakoby rolnicy mieli nie otrzymać w tym roku zaliczek na poczet dopłat bezpośrednich z powodu rzekomego wytypowania do kontroli.

Treść sms-a wysyłana do rolnikó / foto:ARiMR

Nadawca tych nieprawdziwych wiadomości podszywa się pod pracownika ARiMR. Agencja zaleca, by nie odpowiadać na tego typu wiadomości (nie oddzwaniać na numer, z którego wysyłane są wiadomości) i tym bardzoej nie podejmować żadnych czynności opisanych w SMS-ach.

Przypomnijmy, że zaliczki na poczet tegorocznych dopłat bezpośrednich będą wypłacane od 16 października do 30 listopada.

(Krzysztof Suszka)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA