Zamknij
REKLAMA

Wojownik z Łowynia rusza na podbój Szczecina

14.31, 19.11.2022 . Aktualizacja: 15.20, 19.11.2022
Skomentuj
REKLAMA

Już 16 grudnia gala FEN 43. W sali Netto Arena w Szczecinie do walki stanie wielu znanych zawodników. Wśród nich wojownik z Łowynia

Konrad Furmanek (4-4, 1 KO, 1 SUB) w czasie szczecińskiej galii podejmie Dawid Borzęcki (2-0, 1 KO, 1 SUB).
Przypomnijmy, że Furmanek spośród czterech zawodowych zwycięstw dwa odniósł nokautując swoich rywali. Podczas gali Armia Fight Night 14 zwyciężył przez techniczny nokaut z Maciejem Zacholskim, wcześniej w premierowej odsłonie rozprawił się ze Sławomirem Kołtunowiczem. W październiku 2021 roku wojownik z Łowynia wygrał decyzją sędziów z Arturem Krawczykiem.

Borzęcki to 24-letni zawodnik ze Rzgowa, który reprezentuje klub Anaconda Team. W 2022 roku zadebiutował na zawodowstwie – poddał w 1. rundzie anakondą Łukasza Grądzkiego, trzy miesiące później wygrał przez nokaut z Piotrem Galinem. W karierze amatorskiej Borzęcki stoczył 8 pojedynków, z których 7 wygrał. Walka w Szczecinie będzie jego debiutem w FEN.

Ciekawie zapowiada się wlaka z udziałem Wojciecha Kawy (4-2, 2 KO, który podejmie Arkadiusza Pałkowskiego (2-1, 1 KO, 1 SUB). Kawa w czerwcu skonfrontował się z Patrykiem Duńskim podczas gali w Ostródzie. Wcześniej mógł pochwalić się serią trzech zwycięstw pod szyldem FEN. Wojownik ze Szczecina udanie zadebiutował w FEN podczas 32. edycji, kiedy to pokonał na pełnym dystansie Mikołaja Lewandowskiego, w październiku 2021 roku, pokonał na pełnym dystansie Denisa Zarównego. Podczas swojego ostatniego zwycięskiego występu pokonał przez TKO w 3. rundzie Kamila Mosgalika. Podczas kariery amatorskiej stoczył 39 pojedynków, z czego 31 wygrał i 8 przegrał. W pokonanym polu zostawił między innymi Grzegorza Grzybowskiego i Jakuba Owczarka.
Pałkowski jest rozpędzony dwoma kolejnymi zwycięstwami, które odniósł w 2022 roku. W kwietniu pokonał przez techniczny nokaut w 1. rundzie Łukasza Machalskiego, w styczniu poddał duszeniem zza pleców Kamila Załasę. Pałkowski ma na swoim koncie również zwycięski pojedynek w rywalizacji na gołe pięści. Podczas gali w Szczecinie wojownik zadebiutuje pod szyldem FEN.

W stawce będą aż 3 pasy mistrzowskie: do obrony tytułu staną Kacper Formela i Piotr Kuberski, a o wakujący pas kategorii koguciej zawalczą Mariusz Joniak oraz Sebastian Romanowski. Czekają nas też 2 starcia w kategorii ciężkiej: Biernat vs. Sianos oraz Olech vs. Piwowarski.

Bilety możesz jeszcze kupić TUTAJ

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%