Zamknij
REKLAMA

Anna Grzesiak z Międzychodu wygrywa konkurs dla myślących nieszablonowo. Jest najlepsza z języka polskiego i literatury

12.18, 17.04.2021 Wojciech Pogasz Aktualizacja: 12.39, 17.04.2021
Skomentuj Anna Grzesiak wraz ze swoją nauczycielką Renatą Galas-Bakus/foto: Fundacja Edukacji Społecznej EKOS
REKLAMA

Ogłoszone zostały wyniki konkursu "Złota Żaba", którego celem jest nagrodzenie tych, którzy myślą nieszablonowo. Konkurs z języka polskiego i literatury wygrała Anna Grzesiak, która jest uczennicą klasy siódmej w Szkole Podstawowej nr 2 w Międzychodzie.

W 28. „Złotej Żabie” wzięło udział 3 310 uczniów klas VII i VIII w 172 szkołach w województwach: wielkopolskim i lubuskim, także w szkołach w Międzychodzie. Konkurs z języka polskiego i literatury wygrała Anna Grzesiak, która jest uczennicą klasy siódmej w Szkole Podstawowej nr 2 im. Polski Niepodległej w Międzychodzie.

Organizatorem „Złotej Żaby” jest Fundacja Edukacji Społecznej EKOS, która prowadzi w Swarzędzu I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi oraz Szkołę Podstawową z Oddziałami Dwujęzycznymi. Obie szkoły znane są z najwyższych efektów nauczania. Autorami zadań konkursowych są nauczyciele tych szkół oraz nauczyciele akademiccy z poznańskich uniwersytetów -  Instytutu Filologii Polskiej UAM oraz Katedry Matematyki Stosowanej UEP.

Uczestnicy wybierają dziedzinę: język polski i literatura lub matematyka. Niezależnie od dziedziny stają przed wyzwaniem rozwiązania zadań szczególnych, wymagających - w mniejszym stopniu niż wiedzy -  wyobraźni, kreatywności oraz umiejętności logicznego i niestereotypowego myślenia. 

Licząca 80 nazwisk lista laureatów i wyróżnionych została ogłoszona 10 kwietnia na stronie internetowej zlotazaba.pl. O zajętym miejscu zdecydowała suma punktów za dwa etapy, przeprowadzone w lutym i marcu. 

Anna Grzesiak nagrode otrzymała z rąk dyrektor SP nr 2 Joanna Deus-Dobrowolska/foto:organizator

Ze względu na sytuację epidemiczną nie mogła się odbyć tradycyjna uroczystość wręczenia nagród. Prestiżowe statuetki Złotej Żaby, dyplomy, nagrody rzeczowe (książki, sprzęt elektroniczny) i upominki od sponsorów laureaci oraz wyróżnieni odbiorą z rąk dyrektorów swoich szkół. Nagrody dla laureatki z Międzychodu wręczyła jej pani dyrektor Joanna Deus-Dobrowolska. Organizator „Złotej Żaby” - przyznała też stypendia i zwolnienia z egzaminów dla laureatów i wyróżnionych, którzy podejmą naukę w swarzędzkich szkołach Fundacji.  

Zwycięstwo ucznia to sukces także jego nauczyciela. Dlatego w  „Złotej Żabie” nagradzani są nauczyciele laureatów najwyższych miejsc. Gratulacje i upominki otrzymała zatem również pani Renata Galas-Bakus, nauczycielka z SP nr 2 w Międzychodzie, która laureatkę uczy języka polskiego.

Przy organizacji „Złotej Żaby” z Fundacją EKOS współpracuje kilkuset dyrektorów szkół i nauczycieli w szkołach. Konkurs wspierają i współfinansują jednostki samorządowe: Województwo Wielkopolskie, powiaty: poznański, kościański, szamotulski, miasta i gminy: Swarzędz, Kostrzyn, Kórnik, Luboń, Września. Nagrody sponsorują firmy: ENEA Operator, Biofarm, Terravita. Patronat medialny nad „Złotą Żabą” sprawuje Radio Poznań. 

(Wojciech Pogasz)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%