Zamknij
REKLAMA

Dwóch narkomanów w jednym samochodzie

17:52, 06.10.2020 | Krzysztof Suszka
Skomentuj Za jazdę pod wpływem narktyków grpozi do 2 lat pozbawienia wolności/foto: archiwum WM
REKLAMA

Międzychodzcy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej Skodę. Okazało się, że kierowca jest pod wpływem narkotyków, a pasażer ma przy sobie marihuanę.

W sobotni wieczór (3 października ) patrolujący ulice Międzychodu policjanci zatrzymali do kontroli drogowej Skodę. Autem podróżowało dwóch mieszkańców gminy Międzychód w wieku 20 i 22 lat. Podczas prowadzonej kontroli uwagę mundurowych zwrócił wygląd i zachowanie kierowcy, który był pobudzony i podenerwowany. Przeprowadzone badanie jego śliny wykazało obecność marihuany i amfetaminy. Pobrano od niego krew do badań na zawartość środków odurzających, ale to już wystarczyło do zatrzymania prawa jazdy.   

Policjanci zauważyli też nerwowe zachowanie u pasażera auta oraz wyczuli wydobywający się z auta charakterystyczny dla marihuany zapach. Podczas kontroli zabezpieczyli u pasażera zawiniątko z suszem i skrętem. Kryminalni zarzucili pasażerowi posiadanie środków odurzajacych - informuje międzychodzka policja 

Jeżeli wynik krwi pobranej od 20-letniego kierowcy potwierdzi obecność zakazanych substancji, mężczyzna usłyszy zarzut kierowania samochodem pod wpływem środków odurzających.

Posiadanie narkotyków zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności. Za jazdę samochodem pod wpływem środka odurzającego grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat, a także utrata uprawnień do kierowania - przypomina oficer prasowy KPP w Miedzychodzie Przemysław Araszkiewicz

(Krzysztof Suszka)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

OnOn

1 1

Z Kamionny? 21:27, 08.10.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

MariolaMariola

1 0

Tak.
18:20, 09.10.2020


REKLAMA