Zamknij
REKLAMA

AQUAMAN Swimrun Międzychód 2020 w Krainie 100 Jezior

21:02, 28.02.2020 | K.S/Kacper Piech
Skomentuj
Swimrum to wymagający, ale i widowiskowy wyścig/foto: Swimrun Poland
REKLAMA

Niezwykłe wydarzenie sportowe będzie miało miejsce 26 lipca 2020 w Międzychodzie. Po raz pierwszy w Wielkopolsce rozegrany zostanie wyścig biegowo-pływacki, w którym udział wezmą zawodnicy z całej Polski oraz zagraniczni goście.

Czym jest Swimrun? To bardzo młody sport, który rozwija się w błyskawicznym tempie i w ciągu zaledwie paru lat osiągnął ogromne rozmiary. Jeśli mielibyśmy sprowadzić swimrun do suchej regułki powiedzielibyśmy, że jest to pokonywanie trasy o własnych siłach, naprzemiennie płynąc i biegnąc w niezmienionym sprzęcie. Ale do tego dochodzi jeszcze cała masa emocji i wyjątkowych wrażeń! Na czym w praktyce to polega?

Uczestnicy gromadzą się na starcie, zazwyczaj po wystrzale startera ruszają na pierwszy odcinek biegowy, na którego końcu, bez strefy zmian, jak to ma miejsce w triathlonie, wbiegają do wody i płyną do wyznaczonego punktu na drugim brzegu. Po dopłynięciu na drugi brzeg zawodnicy od razu przechodzą do biegu. Ten schemat powtarza się wielokrotnie. Zazwyczaj na wyścigu swimrun zawodnicy mają do pokonania np. 8, 16 lub nawet 28 przejść woda – ląd lub ląd - woda. Właśnie to sprawia, że ten sport jest wyjątkowy.

Pierwsze zawody w Polsce zostały rozegrane w 2016 roku w dzikich Bieszczadach i na Jeziorze Solińskim. Sport trafił na niezwykle podatny grunt, a każdy kolejny rok notował ogromny wzrost frekwencji. Organizacja i miejsce rozgrywania zawodów zostały docenione przez organizatorów Mistrzostw Świata nadaniem rangi ÖtillÖ Merit Race (jeden z 16 wyścigów na świecie), co pozwala zawodnikom zbierać punkty kwalifikujące na Mistrzostwa Świata odbywające się w Szewcji.

W 2019 roku rozegrany został po raz pierwszy wyścig nad Jeziorakiem -  najdłuższym jeziorze w Polsce, na urokliwych Mazurach już w debiucie wypełniając limit 500 uczestników! Od 2020 roku wyścig w Międzychodzie dołączył do tej prestiżowej serii.

Start i meta zawodów zlokalizowane będą w Międzychodzie. Trasa przebiegać będzie na terenie Powiatu Międzychodzkiego, Gminy Międzychód oraz Gminy Kwilcz. Uczestnicy mają do wyboru trzy dystanse:

Trasa została zaplanowana w sposób widowiskowy dla kibiców i rodzin zawodników. W Międzychodzie będzie można zobaczyć start oraz metę zawodów jak również pierwsze i ostatnie odcinki biegowe i pływackie. Zawodników zobaczymy także na jez. Bielskim oraz na plaży jez. Młyńskiego w Prusimiu, gdzie Gmina Kwilcz przygotowuje dodatkowe atrakcjie dla kibiców.

Wszystkim, którzy chcieliby zadebiutować w swimrunie polecamy artykuł: Pierwszy start, gdzie można przeczytać wiele praktycznych porad jak przygotować się do pierwszego startu w zawodach. Dla tych, którzy już się zdecydowali otwarta jest lista zapisów. Można to zrobić TUTAJ  Do 29 lutego są jeszcze niższe opłaty. Przypominamy, że liczba zawodników na poszczególnych dystansach jest ograniczona. A już jest zarejestrowanych 96 chętnych.

(K.S/Kacper Piech)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz