Zamknij
REKLAMA

W Międzychodzie odbył się Bieg dla Europy w Krainie 100 Jezior

09:00, 30.08.2020 | Krzysztof Suszka
Skomentuj O godz.17.00 na plaży przy hotelu Neptun wystartowali uczestnicy Biegu dla Europy/ foto: Hanna Wojtaszek
REKLAMA

W sobotę wokół jez. Miejskiego w Międzychodzie odbył sie Bieg dla Europy w Krainie 100 Jezior na dystansie 3 i 9 km. Zawodnicy mieli do pokonania jedno lub trzy okrążenia wokół jeziora.

Zamiast Międzychodzkiej Dziesiątki "z pompą" w tym roku odbył się Bieg dla Europy w Krainie 100 Jezior. Start i meta zostały zlokalizowane na plaży przy hotelu Neptun a zawodnicy mieli do pokonania 3 lub 9 km wokół jez. Miejskiego.

Niestety obecna sytuacja wymusiła na nas zmianę formuły biegu. Cieszę się, że dzięki współpracy z Hufcem ZHP w Międzychodzie oraz Komisją Europejską i Starostwem Powiatowym bieg mógł się odbyć - powiedział Krzysztof Suszka ze Stowarzyszenia Nowy Międzychód

W kategorii Open wśród pań najszybsza była Rozalia Gapska z Pęckowa, która pokonała dystans 9 km w czasie 34:31 min. Druga była Agnieszka Stachowiak ze Świebodzina (35:06) a trzecia mieszkanka Międzychodu - Agnieszka Witczak-Flajszer (36:00). Natomiast wśród mężczyn na tym dystansie najszybszy był Aleksander Wostal ze Szprotawy (29:57 min) przed międzychodzianinem Łukaszem Fabiańskim (31:04) i Marcinem Zagórnym z Radnicy (31:53).  

Bieg dla Europy odbył się dzięki wsparciu wielu osób i firm/foto: Krzysztof Suszka

Zawodnicy biegnący na 3 km walczyli jednocześnie o Puchar Starosty Powiatu Międzychodzkiego. W kategorii OPEN trase najszybciej pokonał i zdobył Puchar Starosty Szymon Drożdż z Piły z czasem 9:28 min. Drugi był Mateusz Agaciak z Międzychodu (9:48) a trzeci Tomasz Ostojewski z Lwówka (10:10). Natomiast wśród kobiet triumfowała Paulina Kaczmarek ze Świebodzina (11:51), przed Marią Cebernik z Lwówka (12:30) i Natalią Zagórną z Krosna (16:09).

Wszystkie wyniki są dostępne TUTAJ

Kiedy pan starosta Rafał Litke wypowiedział słowa "Biegi uważam za zakończone" myślę, że wszyscy organizatorzy poczuli ogromna radość. W trudnych chwilach zorganizowaliśmy coś szczególnego dla zawodników, którzy mogli sprawdzić się własnie w Międzychodzie. Nie obyło się bez kilku małych problemów po drodze, jednak całość imprezy przebiegła bardzo sprawnie dzieki harcerzom z hufca ZHP Międzychód oraz Stowarzyszeniu Nowy Międzychód - podsumował Komendant Hufca ZHP i dyrektor biegu Filip Dobkiewicz

W Międzychodzie będzie jeszcze można pobiegać wokól jeziora Miejskiego. Stowarzyszenie Aktywny Międzychód zaprasza bowiem na bieg charytatywny 19 września o gdzo. 15.00. Start z tarasu widokowego.

(Krzysztof Suszka)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%