W sobotę i niedzielę w Kwilczu odbywało się Powiatowe Zgrupowanie Karate. A wszystko pod okiem Prezesa Polskiego Związku karate shihan Wacława Antoniaka.
Stowarzyszenie Kultury Fizycznej SHOTOKAN w dniach 2-3 luty zorganizowało w Kwilczu Powiatowe Zgrupowanie Karate. Gościem honorowym, pod okiem którego ćwiczyli uczestnicy zgrupowania był Prezes Polskiego Związku karate shihan Wacław Antoniak 7DAN. Wspierali go trenerzy Mateusz Napierała, Krzysztof Bławat, Paweł Fojecki i Cyprian Gmiąt.
Celem tego zgrupowania jest m.in. przeprowadzenie szkolenia przez kogoś innego niż na co dzień w sekcji. Inne treningi, inny sposób prowadzenia zajęć. I na koniec będą podchodzili do egzaminu na wyższy stopień - wyjaśnia trener i prezes Stowarzyszenia Mateusz Napierała.
W dwudniowym zgrupowaniu uczestniczyli członkowie działających w powiecie międzychodzkim sekcji z Międzychodu,Sierakowa i Kwilcza.Dodajmy, że Mateusz Napierała przymierza się do organizacji w Międzychodzie Mistrzostw Polski w karate.Jest to jednak bardzo duża impreza, na którą przyjeżdża 500-600 uczestników. Miejmy nadzieję, że otrzyma stosowne zgody a także wsparcie samorządu i sponsorów.
Tegoroczne zgrupowanie było udane i uczestnicy wyjechali pełni wrażeń i nowych umiejętności.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz