Zamknij
REKLAMA

Aquaman Swimrun Międzychód w Krainie 100 Jezior wystartował

06.51, 18.05.2021 Krzysztof Suszka Aktualizacja: 15.48, 18.05.2021
Skomentuj Wielką atrakcją ubegłorocznego swimrunu była przeprawa Kamionką/foto:Aquaman Swimrun
REKLAMA

Aquaman Swimrun Międzychód w Krainie 100 Jezior wystartował. Ruszyły zapisy na to wyjatkowe w skali kraju wydarzenie. W lipcu do powiatu międzychodzkiego ponownie przyjadą zawodnicy nie tylko z Polski.

Jest już znany termin tegorocznego międzynarodowego wydarzenia sportowego: Aquaman Swimrun Międzychód w Krainie 100 Jezior. Na drugą edycję tego wyjątkowego w skali kraju wydarzenia organizatorzy zapraszają 25 lipca. 

Przypomnijmy, że swimrun to wyjątkowe wyzwanie, które polega na pokonywaniu dystansu jedynie przy pomocy własnych mięśni, naprzemiennie biegnąc lub płynąc na otwartych wodach w zależności od naturalnego ukształtowania terenu. Uczestnicy gromadzą się na starcie, zazwyczaj po wystrzale startera ruszają na pierwszy odcinek biegowy, na którego końcu, bez strefy zmian, jak to ma miejsce w triathlonie, wbiegają do wody i płyną do wyznaczonego punktu na drugim brzegu. Po dopłynięciu na drugi brzeg zawodnicy od razu przechodzą do biegu. Ten schemat powtarza się wielokrotnie. Na wszystkich biegach w Polsce zawodnicy poruszają się w parach. Natomiast w Międzychodzie jest to jedyny w kraju bieg solo. 

W ubiegłym roku ponad 200 zawodników pokonywało trasę polami i lasami wokół jez. Bielskiego i Koleńskiego. I w tych jeziorach także pływali. A Kamionka z naturalnymi przeszkodami łącząca te jeziora stanowiła wielkie wyzwanie i olbrzymią atrakcję. Czy tak będzie także w tym roku?

Na chwilę obecną na stronie znajdują się trasy z zeszłego roku dostosowane do panujących wtedy obostrzeń i jest to opcja "bezpieczna" to znaczy, że gdyby jeszcze w lipcu obowiązywały jakieś ograniczenia w organizacji zawodów to taką opcje jesteśmy w stanie przeprowadzić. Oczywiście sytuacja może się zmieniać i być może będziemy mogli poszerzyć te trasy - oczywiście z zachowaniem podobnych długości dystansów i stosunku pływania do biegania - informuje dyrektor zawodów Gabriela Rolka

Na uczestników czekają trzy dystanse

  • AQUAMAN – Mistrzostwa Polski AQUAMAN SWIMRUN: 21 km biegu + 4,28 km pływania – łącznie 25,28 km,
  • AQUAMAN SPRINT: 9,5 km biegu + 2,2 km pływania – łącznie 11,7 km,
  • AQUAMAN INTRO: 4,5 km biegu + 1,3 km pływania – łącznie 5,8 km,

Nowością tegorocznej edycji będzie ranga Mistrzostw Polski AQUAMAN SWIMRUN na najdłuższym dystansie - kategoria OPEN i AGE GROUP - dodaje Kacper Piech z Aquaman Swimrun

Z inicjatywą organizacji w 2020 roku tego wydarzenia wystapiło Stowarzyszenie Nowy Międzychód a z wielkim entuzjazmem podszedł do tego starosta Rafał Litke. Ostatecznie pierwsza edycja została zorganizowana wspólnie przez Powiat Międzychodzki, Gminę Międzychód, Gminę Kwilcz, Stowarzyszenie Nowy Międzychód oraz Swimrun Polska.  

Sukces pierwszej edycji był tak duży, że nie wyobrażaliśmy sobie, aby nie kontynuować współpracy. Nasz teren jest stworzony do tej dyscypliny. W tym roku idziemy dalej - na najdłuższym dystansie rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski. Odliczamy dni do startu - powiedział nam starosta Rafał Litke

Zapisy już ruszyły i pierwsi chętni już są. Także z powiatu międzychodzkiego. Można się zarejestrwaoć TUTAJ

(Krzysztof Suszka)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%