Zamknij
REKLAMA

W sobotę 24 lipca zapraszamy na Aquaman Mini dla dzieci i młodzieży

16.52, 14.07.2021 Krzysztof Suszka Aktualizacja: 19.32, 17.07.2021
Skomentuj
REKLAMA

W niedzielę 25 lipca w Bielsku gm. Międzychód odbędzie się już druga edycja Aquaman Swimrun w Krainie 100 Jezior. Natomiast dzień wcześniej w Międzychodzie na plaży przy hotelu Neptun czynne będzie Biuro zawodów. I tam odbędzie się Aquaman Mini dla dzieci i młodzieży.

Powiat miedzychodzki kolejny raz będzie gościł sympatyków swimrunu. Przypomnijmy, że zawodnicy uczestniczący w tych zawodach naprzemiennie pokonują zbiornik wodny i biegną bez zmiany odzieży. Podobnie jak w ubiegłym roku start i meta będzie na ul. Kwiatowej w Bielsku. Pierwsi zawodnicy wystarują o godz.10.00 i będą przepływali przez jez. Bielskie i Koleńskie. Zapraszamy już teraz do kibicowania, bo sport jest bardzo widowiskowy. 

Dzień przed startem, czyli w sobotę 24 lipca Biuro zawodów będzie otwarte od godz. 18.00 na plaży przy hotelu Neptun w Międzychodzie. I tego popołudnia odbędzie się I Aquaman Mini, w którym wystartują dzieci i młodzież w wieku od 2 do 15 lat. Wydarzenie jest organizowane przez Stowarzyszenie Nowy Międzychód, Stowarzyszenie Aktywny Międzychód przy wsparciu Powiatu Międzychodzkiego.

Jest to pierwsza edycja i chcemy przede wszystkim, aby młodzi uczestnicy z jednej strony dowiedzieli się na czym polega swimrun a z drugiej, aby świetnie się bawili. Dlatego będą mieli możliwość pokonania krótkich odcinków w jeziorze oraz przeszkód ustawionych na plaży - wyjaśnia Ryszard Sulej ze Stowarzyszenia Nowy Międzychód

Uczestnicy zostali podzieleni na kategorie wiekowe i mają do pokonania dystans:

  • ok.100 m rocznik 2015 i młodsze     
  • ok.200 m rocznik 2014 – 2012                      
  • ok.300 m rocznik 2011 – 2009                                 
  • ok.400 m rocznik 2008 – 2006  

Zdajemy sobie sprawę, że nie wszyscy będą mieli odwagę pływać i dlatego w zależności od wieku głębokość na jakiej będą się poruszali zawodnicy to od 30 do 150 cm. Natomiast na brzegu będzie zwykły bieg oraz przeszkody terenowe, w tym czołganie - dodaje Ryszard Sulej

Każdy z uczestników otrzyma medal oraz weźmie udział w losowaniu nagród. Będą też puchary.

Zapisy trwają TUTAJ  Na plażę zapraszamy jednak wszystkich mieszkańców. Będzie bowiem okazja nie tylko podziwiać zmagania najmłodszych, ale również zobaczyć trening zawodników startujących w niedzielę.

A tak było w 2020 roku 

[WIDEO]462[/WIDEO]

(Krzysztof Suszka)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%