Zamknij
REKLAMA

Uczestnicy Aquman Swimrun w Krainie 100 Jezior wyjechali zadowoleni. I już chcą być za rok

20.46, 26.07.2021 Krzysztof Suszka Aktualizacja: 21.55, 27.07.2021
Skomentuj Mimo wyczerpania zawodnicy byli zadowoleni i chcą wrócić kolejny raz do Międzychodu/foto:Ryszard Sulej
REKLAMA

W weekend w powiecie międzychodzkim królował swimrun. W sobotę każdy mógł zobaczyć trening zawodników przed niedzielnymi zawodami. Jednak największą uwagę skupiły zawody młodych uczestników Aquaman Mini.

W sobotę ( 24 lipca ) na plaży przy hotelu Neptun w Międzychodzie czynne było Biuro Zawodów Aquaman Swimrun w Krainie 100 Jezior. Uczestnicy niedzielnych wyścigów pobierali pakiety startowe. Mogli także odbyć trening na jez. Miejskim. Najbliżej mieli Ci, którzy nocowali w pobliskim hotelu.

Jestem już drugi raz tutaj, nocuję w agroturystyce i muszę stwierdzić, że macie tutaj piękne okolice. Dlatego przyjechałem z rodziną już w piątek a dzisiaj dodatkowo syn miał okazję wystartować w zawodach Mini – powiedział nam Krzysztof, który przyjechał z Białej Podlaski

O godz. 18.00 zaczęły się zawody Aquaman Mini, w której wystartowali uczestnicy w wieku od 2 do 15 lat. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Stowarzyszenie Nowy Międzychód wspólnie ze Stowarzyszeniem Aktywny Międzychód przy wsparciu Powiatu Międzychodzkiego.

Jesteśmy mile zaskoczeni frekwencją. Cieszy udział wielu dzieci, które przyjechały z rodzicami na niedzielne zawody – powiedział po zawodach Ryszard Sulej ze Stowarzyszenia Nowy Międzychód

Oprócz pucharów dla najszybszych na każdego uczestnika czekał upominek. Do rozlosowania wśród wszystkich uczestników były bowiem nagrody ufundowane m.in. przez Fundację Czepczyński Family Foundation i Bank Spółdzielczy Pojezierza Międzychodzko-Sierakowskiego. Jak się okazało następnego dnia, niektórzy ze zwycięzców chcieli spać z pucharem.

W niedzielny poranek na przygotowanym przez firmę Jędrzeja Mameta Green Space boisku przy ul. Kwiatowej w Bielsku gromadzili się uczestnicy 2 edycji Aquaman Swimrun w Krainie 100 Jezior. Na starcie stanęło 132 zawodniczek i zawodników. Biegli oni w trzech kategoriach. W najdłuższym dystansie, czyli AQUAMAN mieli do pokonania dystans 25,5 km, w tym 21,3 km biegania i 4,16 km pływania ( 8 odcinków pływackich w jez. Koleńskim i Bielskim). Dwa pozostałe to SPRINT ( 12 km) i INTRO ( 6 km ).

Na najdłuższym odcinku zawodnicy rywalizowali jednocześnie w Mistrzostwach Polski. Najszybciej ten dystans pokonali:

  1. Marcin Pacholak z Wrocławia czas 2:53:42.21
  2. Maksym Rupieta z Poznania czas 2:54:41.84
  3. Marek Dembiński z Rokietnicy czas 2:56:29.34

Wśród kobiet najszybciej dystans pokonały:

  1. Agnieszka Kruszewska-Senk z Warszawy czas 3:13:51.04
  2. Dominika Zielińska ze Szczecina czas 3:19:47.43
  3. Joanna Sabadasz z Poznania czas 3:21:53.06

Wszystkie wyniki dostępne są TUTAJ

Cieszę się, że drugi raz odbyła się u nas ta impreza. W ubiegłym roku byliśmy jedną z niewielu. W tym roku zawodów jest aż nadto, stąd mniejsza frekwencja. Nie zmienia to faktu, że rozwijamy się, czego efektem były np. zawody dziecięce, które zaskoczyły nas frekwencją. Najważniejsze, że było aktywnie, blisko natury i rodzinnie. Zawodnicy przyjechali z całego kraju. Do tego Niemcy, Irlandczyk, czy Białorusin. O Międzychodzie w Krainie 100 Jezior było głośno! Cele zostały osiągnięte – powiedział po zakończonych zawodach starosta Rafał Litke

Uczestnicy zawodów wyjeżdżali zadowoleni i obiecali powrót za rok. Organizatorzy po zamknięciu zawodów już planują przyszłoroczne wydarzenie. I są wdzięczni za pomoc. Oprócz wsparcia finansowego jakiego udzielił powiat międzychodzki i gmina Międzychód zawody nie odbyły by się bez pomocy strażaków z OSP Międzychód, Kamionna, Dormowo i  Kwilcz. Strażacy wspierali bowiem zawodników na wodzie oraz lądzie. Na wodzie nie mogło oczywiście zabraknąć członków Międzychodzkiego Towarzystwa Turystyki i Sportów Wodnych z Robertem Buchertem, Krzysztofem Budychem oraz Piotrem Sobczyńskim na czele.

Bezcennej pomocy udzielił także Dawid Czarnecki oraz Robert Czarnecki. Na trasie gotowy do udzielenie pomocy był także Ireneusz Nowak, który swoim quadem mógł dotrzeć razem z ratowniczką Marleną Piecha szybko w każde miejsce. W czasie zawodów widoczni byli także z doświadczeniem po 1 edycji harcerze z 38 HZDM i 7 DH Dragon. Nie można także zapomnieć o wolontariuszach ze Stowarzyszenia Aktywny Międzychód i Stowarzyszenia Nowy Międzychód a także Karolinie i Krzysztofie Majorek z synami oraz Tomaszu Molik i Krzysztofie Wróblewskim. Jak zawsze nad nagłośnieniem czuwał Jarosz Cichosz.

Podziękowania należą się również funkcjonariuszom Straży Miejskiej oraz policji. Podziękowania kierowane są także do Prezesa i Pracowników Spółki Aqualift a także do Wiktora Kmieciaka i Sierakowskiego Ośrodka Kultury. Dodajmy, że zawodnicy byli mile zaskoczeni smacznymi produktami firmy Primavika, które otrzymali w pakietach startowych. Natomiast dzięki staraniom Jędrzeja Schuberta wśród osób, które wsparły zbiórkę charytatywną wylosowano voucher wartości 3500 zł ufundowany przez Biuro Podróży Itaka.

Aquman Swimrun w Krainie 100 Jezior już drugi raz przeszedł do historii i powoli staje się marką na mapie wydarzeń sportowych. Jest też przykładem wspólnego działania promującego region. I o to przecież chodzi. 

(Krzysztof Suszka)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%