Zamknij

Sierakowskie Kormoranki pokonują zawodniczki z Krzesin

21:47, 13.04.2019 R.Ch. Aktualizacja: 22:13, 13.04.2019
Skomentuj foto:L.Grzesiak foto:L.Grzesiak

Zawodniczki UKS Kormoran Sieraków po porażce w Krzesinach potrzebowały w rewanżu zwycięstwa. I to zwycięstwo odniosły!

Po porażce w Krzesinach Kormoranki przyjmując na swoim parkiecie zespół UKS Krzesiny bardzo potrzebowały rewanżu … chciały rewanżu … I spełniły swoje oczekiwania. Po kilkunastu sekundach początkowego chaosu na boisku już w pierwszej minucie meczu po ładnej akcji Kormoranki punktują. Kilkanaście sekund później jest już 4:0. Dziewczyny z Krzesin poirytowane sytuacja walczą bardzo dzielnie i całą 2 minutę żadna z drużyn nie punktuje. Worek z koszami rozwiązują jednak Kormoranki obejmując prowadzenie 6:0. Co prawda przez kolejne 4 minuty gramy kosz za kosz jednak sierakowianki cały czas utrzymują przewagę co najmniej 4 punktów. Końcówka kwarty należy już jednak bezapelacyjnie do Kormorana. Wygrywamy pierwszą kwartę 14:6.

Niesione głośnym dopingiem Kormoranki grają bardzo zgrabną koszykówkę, czasami tylko przerywaną błędami. Przez pierwsze 5 minut drugiej kwarty nie pozwalają przeciwniczkom na wykonanie skutecznego rzutu. Same natomiast punktują regularnie. Dopiero przy stanie 22:6 goście zdołali po raz pierwszy przełamać skuteczną obronę gospodyń na 22:8. Przewaga Kormorana cały czas jednak rosła. Drugą kwartę wygrywamy 16:8 i na przerwę schodzimy prowadząc 30:14.

W przerwie meczy nadleciał wielki ptak i maleńkie kruszynki kormoranowych piskląt. Raczkujące dopiero na boisku dzieciaki pokazały jak sobie radzą z dwutaktem i rzutami na normalny wysoki kosz. Były słodycze, baloniki i świetna zabawa. Piękne święto koszykówki. Chociaż właściwie nic już się na boisku nie zadziało, to widowisko raz po raz podrywało publiczność do braw. Kibice nie mieli powodów do narzekania, było wszystko … efektowne bloki, piękne obrony, szybkie ataki, świetne akcje indywidualne i piękna walka pod koszem ze spora ilością zbiórek. Co tu dużo mówić … Szkoda, że Państwo tego nie widzieli. Trzecią kwartę wygrywamy 21:10. Czwartą 14:4. Ostatecznie mecz kończymy z wynikiem na tablicy 65:28. Brawo Kormoran !!!
Punktowały dla Kormorana: Wanecka – 15, Zywert – 12, Krzyżaniak – 10, Miernik – 7, Nowak – 6, Sawala – 4, Grzesiak – 4, Środecka -4, Basińska – 3. Nie punktujące zawodniczki także mogą zaliczyć swój występ do bardzo udanych. Ciężko pracowały na sukces swojej drużyny.
Brawo trenerzy Robert Janczyk i Izabela Chalasz. KORMORAN !!! Brawo KIBICE i wielkie brawa dla MAM, które wzięły w ręce organizację oprawy imprezy. Jest dobrze ale będzie jeszcze lepiej. BRAWO.