Zamknij
REKLAMA

7 Międzychodzka Dziesiątka z pompą przeszła do historii

21:34, 01.09.2019 | Krzysztof Suszka
REKLAMA
Skomentuj
Mimo upału radość dopisywała. Lidia Wasyluk-Szutkowska miała jeszcze dużo siły/foto:Gierłowska.foto

7 Międzychodzka Dzisiątka "z pompą" przeszła do historii. Zawodnicy przebiegli zmienioną trasę i bez atestu, ale mimo to byli zadowoleni.

Kolejna edycja Międzychodzkiej Dziesiątki organizowanej przez Stowarzyszenie Nowy Międzychód za nami. W tym roku z przyczyn technicznych trasa była zmieniona i przebiegała jedynie obwodnicą Międzychodu. Dlatego też nie było atestu PZLA. Mimo tych zmian a także 30 stopniowego upału na starcie stanęło 236 biegaczy, którzy mieli do pokonania dystans 5 km lub 10 km. Temperatura powietrza spowodowała, że kilka osób zamiast 10 km pokonało krótszy dystans. Wśród uczestników były także dwie osoby na wózkach inwalidzkich. Wielki szacunek dla nich za wolę walki i pokazanie, że jeżeli się chce to można.

Po biegu na wszystkich czekały oczywiście medale oraz kwiaty ufundowane przez Bogdana Królika, właściciela Hurtowni Ogrodniczej. Dodajmy, że w pakietach startowych zawodnicy otrzymali m.in. cebulki tulipanów. Były to odmiany Irena Szewińska i Marian Woronin. W pakietach były także smaczne przetwory Primaviki które również znalazły się w nagrodach dla najlepszych zawodników. Dla rozluźnienia mięśni przydatny był masaż wykonywany przez Karinę Kolanowską i Jakuba Prętkiego. Jak zawsze była kolejka. 

Wszystkim uczestnikom należą się wielkie gratulacje za ambicję, walkę z własnym organizmem i temperaturą. Nagrody mogli dostać jednak tylko najlepsi.

Mężczyźni 10 km:

 • Jakub Szymankiewicz   Wronki czas 32.08
 • Alan Dobrowolski   Boguszów-Gorce czas 35.06
 • Mateusz Agaciak  Międzychód  czas 35.44

Kobiety 10 km

 • Rozalia Gapska  Pęckowo czas 38.26
 • Barbara Pochranowicz Dębno czas 41.12
 • Katarzyna Pastwa  Poznań czas 42.29

Niepełnosprawni 10 km

 • Mariusz Adamczak Opalenica czas 41.26

Mężczyźni 5 km

 • Krzysztof Sikorski    Międzyrzecz czas 18.45
 • Tobiasz Żyła    Międzyrzecz  czas 19.09
 • Piotr Kaczkowski    Międzyrzecz czas 19.13

Kobiety 5 km

 • Agnieszka Adel  Poznań czas 21.21
 • Paulina Kaczmarek    Świebodzin czas 22.44
 • Lidia Wasyluk-Szutkowska    Murowana Goślina czas 23.56

Niepełnosprawni 5 km 

 • Mateusz Mleczak Międzychód czas 39.17

Wszystkie wyniki można sprawdzić tutaj 10 km  5 km Niepełnosprawni

Każdy zawodnik miał szansę na wiele ciekawych nagród, Wśród nich np. spływ kajakowy dla 4 osób ufundowany przez Międzychodzkie Towarzystwo Turystyki i Sportów Wodnych. Główną nagrodę w postaci relaksu w Ośrodku Wypoczykowym WEZAJ w Zatomiu Nowym zdobyła Marta Wojtysiak z Gorzowa Wlkp. Wiemy już też kto za rok w ostatnią sobotę sierpnia pobiegnie z nr 1. Będzie to Dariusz Wolf z Międzychodu, który został szczęśliwym posiadaczem tego numeru.

Stowarzyszenie Nowy Międzychód dziękuje wszystkim za pomoc w organizacji Międzychodzkiej Dziesiątki oraz Biegów Dziecięco-Młodzieżowych. Bo impreza mogła się odbyć tylko dzięki wspólnemu działanu.  

O tym jak było najlepiej świadczą zdjęcia. Zapraszamy do fotorelacji na naszym portalu w dziale Fotorelacje Sport. Są tam fotorelacje przygotowane przez Dominikę Wróblewską i Hannę Wojtaszek. Dodatkowo szukajcie siebie także na zdjęciach zrobionych przez Agnieszkę Gierłowską Gierłowska.foto i Piotra Bąbelczyka. 

(Krzysztof Suszka)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

BiegaczBiegacz

0 0

Bieg,kibice,biegacze super.Gdyby były TOALETY to by było całkiem okej.Co zawody to narzekają- mało sponsorów, brak pieniędzy - kogo to obchodzi, że nie ma pieniędzy na puchary, w takim przypadku może lepiej zwiększyć wpisowe żeby było na nagrody ? 20:31, 04.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KarolKarol

0 0

Co do toalet masz rację. Trzeba było chodzić do tej publicznej. Puchary przecież były. Nie dostali tylko w kategoriach na 5 km.Open dostali tez na 5 km. Ale nagrody były we wszystkich kategoriach. także na 5 km. 21:31, 04.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© wiescimiedzychodzkie.pl | Prawa zastrzeżone