Zamknij
REKLAMA

Zapisy na AQUAMAN Swimrun Miedzychód w Krainie 100 Jezior ruszyły

12:00, 03.02.2020 | Krzysztof Suszka
REKLAMA
Skomentuj
Uczestnicy międzychodzkiego swimrunu będą pływali i biegali indywidualnie/foto:aquamanswimrun.com

Zgodnie z zapowiedzią dzisiaj ( 3 lutego ) o godz.12.00 ruszyły zapisy na AQUAMAN Swimrun Miedzychód w Krainie 100 Jezior. Jako pierwsze zawody w Polsce zostaną rozegrane całkowicie w formule SOLO a uczestnicy mają do wyboru trzy trasy o różnej długości i stopniu trudności.

Propozycja dla tych, którzy chcieliby rozpocząć przygodę ze swimrunem to dystans AQUAMAN INTRO.Trzy niemal równe, około 300 metrowe odcinki pływackie, a do tego bieganie z najdłuższym odcinkiem o długości 3 km. Najszybsi powinni pokonać ten dystans w czasie poniżej godziny, a ostatnich finisherów powitamy na mecie po około w 1,5 godziny. Udział pływania w stosunku do całości wyścigu wynosi 16,13%. Trasa w większości utwardzona.

Odcinek najkrótszy ma około 6,2 km

Druga trasa to dystans średni, czyli AQUAMAN Sprint. A w nim 5 odcinków pływackich, które stanowią łącznie prawie 18% długości całego wyścigu i jest to w tym momencie największy procentowy udział pływania spośród wszystkich dystansów i wyścigów z serii AQUAMAN Swimrun! Najdłuższe pływanie to 750 metrów. Reszta to odcinki zbliżone do siebie długością (300-450 metrów). Odcinki biegowe rozłożone równomiernie z najdłuższym około 4 kilometrowym bieganiem na początku wyścigu. Nie zabraknie podbiegów, trasa obejmuje zarówno ścieżki leśne, ścieżki piaszczyste i na początku oraz końcu wyścigu utwardzone. Na trasie zawodnicy spędzą od około 1,5 godziny do 3 godzin.

Drugi dystans to około 12 km

I najdłuższy dystans. Tu na uczestników czekać będzie 7 odcinków pływackich, najdłuższy 1050 metrów. Będzie to pływanie porównywalne do pływania na Solinie na najdłuższym dystansie. Dodatkowo dwa dość długie pływania o długości 750 metrów. Na tym dystansie procentowy udział pływania do całości wyścigu to 15,6%! Dla porównania Solina, dystans średni - 13,6%, 2/3 Jeziorak – 11,3%. Będą dwa dłuższe odcinki biegowe (6,5km i 6,9km), gdzie biegacze będą mogli odrobić straty. Trasa biegowa jest na pewno trochę cięższa niż na Jezioraku. Pofałdowany teren, sporo leśnych ścieżek i fragmenty odcinków biegowych w kopnym piasku. Będą też szybkie odcinki na początku i końcu po promenadach. Rozłożenie sekcji pływackich i biegowych jest bardzo korzystne. Krótkim odcinkom biegowym towarzyszą krótsze odcinki pływackie i odpowiednio dłuższym – dłuższe pływanie. Będzie czas żeby się schłodzić lub rozgrzać w zależności od pogody .

Dla tych najwytrwlszych przygotowany jest odcinek ok.21,7 km

A na wszystkich zawodników i kibiców czeka gorąca atmosfera. Liczba miejsc jest ograniczona, więc nie czekajcie z rejestracją. Można to zrobić TUTAJ Pierwsi zawodnicy już są na liście.

(Krzysztof Suszka)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© wiescimiedzychodzkie.pl | Prawa zastrzeżone