Zamknij
REKLAMA

Porwanie 8-letniej dziewczynki w centrum Warszawy.Policja ostrzega

22:08, 03.09.2019 | Krzysztof Suszka
REKLAMA
Skomentuj
Policja ostrzega przed falszywymi informacjami/zdjęcie sytuacyjne pixabay.pl

Stołeczna policja ostrzega przed informacjami rozsyłanymi w internecie na temat porwania dziewczynki w centrum Warszawy. Linki zawarte w wiadomości mogą kierować do niebezpiecznych stron www.

Informacja o porwaniu dziewczynki w Warszawie to fałszywa wiadomość - informuje warszawska policja. Po kliknięciu w link rozsyłany drogą mailową i przez komunikatory możemy zostać przekierowani na niebezpieczną stronę. Na Twitterze Komenda Stołeczna Policji ostrzega przed wiadomością o porwaniu 8-letniej dziewczynki "w centrum Handlowym "złote tarasy", którą możemy dostać drogą elektroniczną. Przede wszsytkim jest to informacja fałszywa. A dodatkowo klikanie w nią może doprowadzić do zarażenia elektronicznym wirusem naszego sprzętu: smartfona lub komputera.

Rzecznik Komendanta Stołecznego Policji nadkomisarz Sylwester Marczak w rozmowie z Demaskator24 wyjaśnia, że po kliknięciu w fałszywy komunikat może pojawić się żądanie ponownego logowania do serwisu, np. Facebooka. Po zalogowaniu do strony udającej prawdziwą, oddajemy swoją cyfrową tożsamość, nasze dane. Fałszywy komunikat zawiera szczegóły, które mają uwiarygodnić przekaz. Wskazany jest wiek dziewczynki, miejsce porwania a także to, że sprawca porusza się "ciemnym samochodem marki Seat Leon" a policja ma posiadać jego portret pamięciowy.

Radio Zet publikuje ostrzeżenie stołecznej policji

Do wiadomości dołączony jest często link mający po jego kliknięciu kierować na stronę internetową policji. Tymczasem użytkownik przenoszony jest na niebezpieczną stronę mogącą zawirusować jego komputer lub telefon.

Pamiętajcie w naszych adresach zawsze na końcu jest .pl - zwraca uwagę policja. 

Na razie jest zgłoszenie w warszawskiej jednostce policji. Jednak sprawcy cały czas wykorzystują z jednej strony chęć niesienia pomocy a z drugiej ludzką ciekawość. Dlatego warto dwa razy się zastanowić zanim otworzymy wiadomość. Szczególnie z załącznikiem.

(Krzysztof Suszka)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© wiescimiedzychodzkie.pl | Prawa zastrzeżone