Zamknij
REKLAMA

Do Międzychodu ponownie zjadą sympatycy swimrunu. Będzie się działo

19.36, 22.07.2021 Krzysztof Suszka Aktualizacja: 20.42, 22.07.2021
Skomentuj Po ubiegłorocznych zmaganiach zawodnicy z uśmiechem wspominali m.in. przeprawę Kamionką/foto: archiwum WM
REKLAMA

Przed mieszkańcami powiatu międzychodzkiego sportowy weekend. Przez dwa dni będzie można kibicować zawodnikom swimrunu.

W sobotę 24 lipca do Międzychodu przyjadą sympatycy swimrunu. Na liście startowej jest 126 zawodniczek i zawodników z całej Polski oraz Niemiec. Wśród nich jest 9 mieszkańców powiatu międzychodzkiego. Tego dnia będą odbierać pakiety startowe w biurze zawodów na plaży przy Hotelu Neptun. Będzie to także okazja do zobaczenia treningu pływackiego. 

Na plaży odbędzie się również Aquman Mini dla młodych adeptów swimrunu. Uczestnicy w wieku od 2 do 15 lat będą mieli do pokonania trasę przebiegająca jeziorem oraz plażą. O szczegółach pisaliśmy wcześniej TUTAJ

Ideą tych zawodów jest z jednej strony zabawa, a z drugiej pokazanie namiastki swimrunu. Młodzi zawodnicy będą bowiem pokonywali trasę bez zdejmowania obuwia, podobnie jak uczestnicy swimrunu - wyjaśnia Ryszard Sulej ze Stowarzyszenia Nowy Międzychód

Jeszcze można zapisywać młodych zawodników ZAPISY

Natomiast w niedzielę emocje rozpoczną się o godz. 10.00 na boisku na ul. Kwiatowej w Bielsku. O tej godzinie wystartują zawodnicy AQUAMAN, czyli najdłuższego dystansu. Do pokonania mają dystans 25,5 km, w tym naprzemiennie biegnąc ( 21,3 km ) i płynąc ( 4,16 km) przebiegną m.in. trasą w Rezerwacie Koleńskim i pokonają 8 odcinków pływackich w jez. Koleńskim i Bielskim. 

O godz. 13.00 wyruszą zawodnicy na krótsze dystanse, czyli SPRINT ( 12 km) i INTRO ( 6 km). Oni także będą pływali w jez. Koleńskim i Bielskim. A o godz.15.00 planowana jest dekoracja najszybszych zawodników. 

Zapraszamy do kibicowania. Zawodników można oklaskiwać na całej trasie, ale w opinii ubiegłorocznych kibiców ciekawie prezentowali się na tzw. cyplu, czyli 400 metrów od startu, kiedy wskakiwali do jez. Bielskiego a także na plaży koło bloku na ul. Kwiatowej. Tam zmęczeni wychodzą z wody. 

(Krzysztof Suszka)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%