Zamknij
REKLAMA

Blues nad jeziorem. Zapraszamy na koncert Stefano Ronchi Trio

17.25, 23.07.2020 materiał prasowy GOK Chrzypsko Wielkie Aktualizacja: 20.54, 29.07.2020
Skomentuj
REKLAMA

Gminny Ośrodek Kultury w Chrzypsku Wielkim zaprasza na koncert zespołu Stefano Ronchi Trio. Bluesowa muzyka zabrzmi na plaży jez. Chrzypskiego.

W ramach programu "Kultura w sieci" Gminny Ośrodek Kultury zaprasza na kolejny koncert. Tym razem na plaży jez. Chrzypskiego usłyszymy bluesowa muzyka w wykonaniu zespołu Stefano Ronchi Trio.

Zespół tworzą:

Romek Puchowski – wokalista, kompozytor, autor tekstów, free-styler, wirtuoz gitary DOBRO i techniki slide. „Gitarzysta roku" w plebiscycie Blues Top 2018. Jako jedną z największych inspiracji wymienia bluesa z Delty. Wszechstronna muzyczna osobowość, harmonijnie łączy w swojej twórczości tradycję i nowoczesność. Twórca i lider alternatywnej formacji Von Zeit. Jego koncerty to totalny, przepełniony pozytywną energią performance. Koncertował w Memphis, na słynnej Beale Street. Odbył fascynującą podróż przez Deltę Mississippi, śladami takich mistrzów jak Son House, Charley Patton, Robert Johnson, podczas której m.in. zbierał inspiracje i komponował. Owocem tego przedsięwzięcia jest kilkanaście autorskich pieśni, które znajdą się na jednym z nadchodzących albumów Romka Puchowskiego. W czerwcu tego roku wystąpił gościnnie w Filharmonii Szczecińskiej im. Mieczysława Karłowicza z legendarną Niibori Guitar Orchestra z Japonii. O jego występach recenzenci piszą: „Mistrz przemówił!", „Kosmos, zjawisko, geniusz", „Puchowski to potęga!".

Flavio Gullota to kontrabasista i gitarzysta basowy pochodzący z Sycylii, od niedawna mieszkający w Poznaniu. Jest prawdziwym "muzycznym kameleonem" - gra zarówno klasykę, jak i folk, jazz, bluesa, reggae a nawet metal! Koncertował i nagrywał z różnymi artystami włoskiej sceny undergroundowej, z którymi zjeździł prawie cały półwysep Apeniński. Obecnie współpracuje z wokalistką Mimi Sterrantino oraz zespołami Triska & JahJah's i Akatones. W Polsce współpracował z takimi artystami, jak HOT LIPS oraz free-jazzowym zespołem Unleashed Cooperation.

Andrzej Kownacki to poznański perkusista, edukator i promotor, o którym coraz głośniej jest na polskiej scenie bluesowej. Na co dzień występuje z zespołami HOT LIPS oraz FINGERSTYLE BOB & THE BLUES SOCIETY. Współpracował z wieloma artystami nie tylko z Polski, ale i zza granicy, m.in. ze Sławkiem Wierzcholskim i Nocną Zmianą Bluesa, Romkiem Puchowskim i Keithem Dunnem czy Janem Gałachem oraz Stefano Ronchim (IT), Marcosem Collem (ESP), żeby wymienić tylko tych największych. Koncertował w kraju i zagranicą m.in. w Niemczech, Holandii, Belgii, Francji, Czechach i we Włoszech. Występował na takich festiwalach jak: „Satyr Blues Festival", „Jimmiway Festival", „Polish Boogie Festival", „Bluesonalia", „Blues Express Festival", „Olsztyńskie noce bluesowe", „Toruń Blues Meeting", „Gdynia Blues Festival", „Blues & Boogie Night" (DE), „Race Oh Heroes" (D) czy „Blues Badger Festival" (CZ).

Zapraszamy w niedzielę 2 sierpnia na godz. 18.00. Plaża jez. Chrzypskiego w Chrzypsku Wielkim.

(materiał prasowy GOK Chrzypsko Wielkie)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%