Zamknij
REKLAMA

Karnawałowy Koncert z tańcem i muzyką filmową w tle

15:00, 10.02.2019 | K.S
Skomentuj foto: H.Wojtaszek
REKLAMA

W sobotę 9 lutego sala widowiskowa BPiCAK w Międzychodzie wypełniła się po brzegi chętnymi do spędzenia czasu w rytmie filmowej muzyki. 

W sobotnie popołudnie sala widowiskowa rozbrzmiewała filmową muzyką. Koncert z Tańcem i Muzyką Filmową w tle zorganizowany był przez Studio Tańca Stif i Orkiestrę Dętą Pojezierza Międzychodzko - Sierakowskiego pod batutą Daniela Ebertowskiego. Motywem przewodnim była muzyka filmowa, chociaż pojawiły się też takie utwory jak „Thinking Out Loud” Eda Sheerana. Na scenie zaprezentowały się dwie grupy „Maluszków”- dziewczynek w wieku 4-7 lat, mażoretki występujące z orkiestrą,a solówki zatańczyła Adrianna Firlej. Podziwialiśmy również dorosłą grupę towarzyską i zespół „Famaster” ze SOSzW pod kierownictwem Dagmary Wiśniewskiej. 

Można śmiało powiedzieć, że koncert był wyjątkowym interdyscyplinarnym połączeniem wielu form współczesnej sztuki. Podczas koncertu, można było zobaczyć różnorodne formy i style tańca, projekcję multimedialną, która towarzyszyła każdemu wystąpieniu, do tego gra świateł, popis wokalny i utwory solowe z towarzyszeniem Orkiestry Dętej Pojezierza. 

Dobór repertuaru był starannie przemyślany i przygotowywany przez nas od wielu miesięcy. W koncercie znalazły się takie filmowe hity jak: „Waltz no. 2” D. Shostakovicha, z filmu „Anna Karenina”, melodia z popularnego niegdyś polskiego serialu pt. „40 lat minęło”, „The Final Countdown” zespołu Europa czy utwór „Sway” z filmu „Shall we Dance”. Całości koncertu towarzyszyła znana filmowa fanfara „20th Fox Fanfare”. Przygotowanie takiego widowiska było ogromnym wyzwaniem dla mnie, jak i dla pomysłodawczyni koncertu, Pani Iwony Firlej ze Studia Tańca STIF - podsumowuje kapelmistrz Daniel Ebertowski 

Ten sobotni wieczór to była także okazja do wręczenie pamiątkowych pucharów i upominków przygotowanych przez sponsorów. Szczególne podziękowania otrzymał Kazimierz Lenarczyk. Ten wspaniały tubista po 55 latach przeszedł na muzyczną emeryturę. Gratulujemy i dziękujemy! 

Koncert uważamy za bardzo udany i mamy nadzieję, że dostarczył widzom wielu pozytywnych przeżyć artystycznych. Cieszy nas  tak duże zainteresowanie koncertem, o czym świadczyła licznie przybyła publiczność. Oznacza to, że międzychodzianie kochają taniec i cenią sobie muzykę na żywo. Jak widać tańczyć i grać można w każdym wieku, najważniejsze jest to, by mieć pasję. Dziękujemy wszystkim tym osobom, które nas wspierały i  przyczyniły się do realizacji naszego przedsięwzięcia, a chętnych zapraszamy na zajęcia taneczne - mówi założycielka Studia Tańca STIF Iwona Firlej 

Jak wspomniała Iwona Firlej wieczór był udany a grać, tańczyć i śpiewać każdy może. Trzeba tylko chcieć, a możliwości są.

Nabór do naszej Orkiestry trwa nieustannie, dlatego korzystając z okazji, z całego serca zapraszam wszystkich, bez względu na wiek, aby dołączył do naszego zespołu. Dzięki temu, każdy może rozwijać swoją muzyczną pasję od podstaw, ale i na bardziej zaawansowanym poziomie - zaprasza Daniel Ebertowski

Czekamy na kolejny muzyczny wieczór.

(K.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (3)

JadwigaJadwiga

1 0

Genialny koncert! BRAWO dla artystów i organizatorów 09:47, 11.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KarolaKarola

2 0

Dziękujemy i czekamy na jeszcze :-) 17:48, 11.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AnnaAnna

1 0

Było co podziwiać! Gratuluję występującym i organizatorom. 14:29, 22.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA