Zamknij
REKLAMA

Trwają prace nad przyszłorocznym budżetem gminy Międzychód

22:06, 15.10.2020 | Krzysztof Suszka
Skomentuj Przewodniczący Rady Dariusz Nowak jest także przewodniczącym Kluby Radnych Razem i Odpowiedzialnie/foto:archiwum WM
REKLAMA

W jednostkach samorządowych trwają prace nad przyszłorocznym budżetem. Tak jest również w gminie Międzychód. Radni wnosili więc swoje propozycje z nadzieją, że zostaną ujęte przez burmistrza. Czy tak będzie ? W ubiegłym roku był z tym duży problem. Radny Dariusz Nowak zaproponował 6 pozycji do tego projektu. 

Obecnie trwają prace nad przyszłorocznym budżetem gminy Międzychód. Na ile radni są włączani do tych prac?
Dariusz Nowak: Zgodnie z przepisami każdy mieszkaniec, w tym oczywiście radny ma prawo w terminie do 15 września roku bazowego wnosić swoje propozycje do przyszłorocznego budżetu. W mojej ocenie włączenie się w tą procedurę radnych jest niejako obowiązkiem wynikającym z sprawowania mandatu. Radny jako swoisty łącznik pomiędzy mieszkańcami a organami gminy powinien wnosić propozycje zadań, które powinny doprowadzać do zaspokajania lokalnych potrzeb mieszkańców.

Złożył Pan 6 propozycji do nowego budżetu. Dlaczego akurat te?
Jak wspomniałem wcześniej, złożone przeze mnie wnioski do budżetu to zgłaszane przez mieszkańców mojego okręgu potrzeby. Głównie związane z infrastrukturą drogową oraz związane z poprawą komfortu życia. Zgłoszone zadania i ich realizacja powinny również przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa. 

Jako Klub Radnych "Razem i Odpowiedzialnie" złożyliście łącznie 54 propozycji. Czy nie lepiej by było zaproponować tylko kilka z nich? 
Członkowie naszego klubu wnieśli do budżetu wiele wniosków i miało to też na celu przedstawienie Burmistrzowi skali potrzeb i oczekiwań. Jak widać dotyczą one wielu dziedzin życia. Naszym zdaniem należy w sposób sukcesywny zaspakajać potrzeby z wielu obszarów. Stąd pełny wachlarz rodzajowy wniosków.

W ubiegłym roku burmistrz Krzysztof Wolny nie uwzględnił propozycji klubu. Czy w tym roku będzie inaczej?
To już pytanie do Burmistrza, jako autora projektu budżetu gminy. Pracując nad budżetem 2020 r. klub wniósł szereg propozycji, z których część w drodze autopoprawki Burmistrza została uwzględniona. Uważamy, że zgłoszone propozycje są w pełni zasadne i oczekujemy, iż Burmistrz przygotowując uchwałę budżetową podejdzie do naszych propozycji merytorycznie i ich zdecydowana większość zostanie uwzględniona w projekcie budżetu Gminy Międzychód na 2021.

Wnioski do budżetu Gminy Międzychód na rok 2021 złożone przez Dariusza Nowaka:
1.    Wykonanie dokumentacji kosztorysowo-projektowej ul. Na Skarpie, Remiszewskiej i Kinala.
2.    Dokończenie modernizacji ul. Polnej (od ul. Ratajczaka do ul. B. Chrobrego).
3.    Modernizacja nawierzchni ul Słonecznej z wykonaniem łącznika do ul. św. Jana Pawła II.
4.    Modernizacja nawierzchni drogi pomiędzy blokami przy ul. św. Jana Pawła II 28 – 28a. ( z udziałem wspólnot mieszkaniowych)
5.    Budowa i modernizacja nawierzchni ul. Nowej.
6.    Wykonanie dokumentacji związanej z budową ekranów dźwiękochłonnych wzdłuż ul. Polnej i realizacja zadania.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA