Zamknij
REKLAMA

BPiCAK zaprasza do wspólnego czytania.Pierwsze spotkanie za nami

10:56, 27.07.2019 | Krzysztof Suszka
REKLAMA
Skomentuj
Na łonie przyrody Magdalena Ludwiczak i Natalia Czarnecka zachęcały do wspólnego czytania/foto:Dariusz Wawrzyniak

"Czytelnictwo” zaczyna się od kołyski, na długo przed dniem, w którym dziecko zacznie samodzielnie składać litery. Dobrze dobrane książki rozwijają jego umysł i emocje, kształtują kompetencje językowe i zakorzeniają w kulturze, a jako pięknie zaprojektowane przedmioty umożliwiają pierwsze spotkanie ze sztuką. 

Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Międzychodzie bierze udział w ogólnopolskiej kampanii „Mała książka - wielki człowiek”. W ramach kampanii przygotowana została mobilna wystawa "Raz Dwa Trzy - Czytamy", która będzie pokazywana w czasie wspólnego czytania. Celem wystawy jest zwrócenie uwagi rodziców na znaczenie czytania w rozwoju dziecka a także zaprezentowanie ciekawych książek dla dzieci, szczególnie w wieku do 10 lat. 

W piątek 26 lipca w międzychodzkim Parku Tietza odbyło się pierwsze spotkanie czytelnicze.Najmłodszym mieszkańcom książki czytała dyrektor BPiCAK Natalia Czarnecka oraz międzychodzka pisarka Magdalena Ludwiczak. W kameralnej atmosferze na łonie przyrody uczestnicy ciekawie spędzili czas.

Było nas niewiele jak to przy piątku.Jednak parkowo-książkowa atmosfera udzieliła się wszystkim i nie mogliśmy się rozejść. Dzieciaki wysłuchały krótkich opowiadań a następnie z zaciekawieniem sprawdzały interaktywną cześć wystawy. Kolejne czytanie w Parku już w najbliższy poniedziałek o godz. 11.00. Zapraszamy - podsumowuje spotkanie Natalia Czarnecka 

Kolejne spotkania czytelnicze odbęda się także w Parku o godz. 11.00 w dniach 29.07, 30.07, 31.07, 1.08 i 2.08  oraz o godz. 10.00 w dniach 5.08, 6.08, 7.08, 8.08, 9.08. Jak widać po piątkowym czytaniu warto przyjść. Nie jest to stracony czas.

[WIDEO]231[/WIDEO]

REKLAMA
(Krzysztof Suszka)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© wiescimiedzychodzkie.pl | Prawa zastrzeżone