Zamknij
REKLAMA

Muzykę ma w sercu. Marcin Smash Kotecki marzy o większej imprezie

20:41, 10.08.2019 | R.B.
REKLAMA
Skomentuj
Muzykę ma w sercu/foto:arch.Marcin Kotecki

Beach Time Festival to letni festiwal muzyki klubowej oraz elektronicznej, który odbywa się w Sierakowie. Główną ideą festiwalu jest promowanie rodzimych artystów, przy boku profesjonalnych w swoim fachu gwiazd polskiej i światowej sceny muzycznej oraz promocja miasta i gminy Sieraków. Pomysłodawcą i motorem napędowym Fetivalu jest Marcin Smash Kotecki. Jak mu się to udaje? Przeczytajcie sami.

Od kilkunastu lat organizujesz Beach Time Festival. Co się zmieniło przez te lata?
Właściwie od kilku lat, a dokładnie od 2012 roku. Przez ten czas stopniowo dbaliśmy o progres wydarzenia. Czyli zwiększenie terenu, na którym odbywa się festival, występy coraz bardziej znanych artystów z Polski jak i z całego świata, ale też logistycznie i ogólnie pod względem ilości atrakcji dla uczestników. Zmianie ulega też nieustannie skład naszego teamu, który weryfikuje czas i podejście do całości projektu. Nadal szukamy dużego i stałego partnera. Inwestora, który pomoże nam osiągnąć jeszcze większy, wspólny sukces na arenie polskiej sceny festiwalowej.. No, i z takim co nas oczywiście, nie okradnie (śmiech)
Początki nigdy nie są łatwe. Było bardzo dużo bieganiny i brak doświadczenia, ale z drugiej strony była tajna broń, jaką jest muzyka w sercu. Połączenie jej z zafascyniwaniem i sporą dawką odwagi zaowocowało Beach Time Festivalem.
Dlaczego akurat pseudonim Smash ?
Była taka gra na PlayStation pierwszej generacji: Smash Court Tennis (śmiech) a ja lubiłem frotki na ręce, bo kiedyś większość życia spędziłem z... piłką nożną. Mój kolega ze Szwecji zauważył to i tak powstał alias: Smash. Kiedy jednak postanowiłem zrobić z muzyką coś więcej, niż tylko odsłuch to pozostałem jako Smash. Myślę, że zdecydowanie lepiej brzmi to niż DJ Marcin, czy Marcinson (śmiech)
Czy ty jesteś jedynym organizatorem?
Droga założyciela nigdy nie była i nie jest łatwa. Początkowo działałem w pojedynkę, ale szybko znalazłem innych muzycznych świrów i kompanów. Jedni są moimi przyjaciółmi po dziś dzień, a inni odpadli. Po prostu, zbyt dużo im się wydawało lub chcieli w nie ładny sposób np. po alkoholu nabyć prawa do beach time'u. Stare dzieje. Od 2014 działamy jako stowarzyszenie, a ja mam zaszczyt być prezesem. Dzięki temu etapowi, jako grupa mamy większe pole manewru, a dzięki współpracy (od początku istnienia Beach Time Festival) z urzędem Gminy Sieraków i Sierakowskim Domem Kultury (do 2018) udało się wybić nasz festiwal jako jeden z największych po zachodniej stronie Polski. Oczywiście wspiera nas też wiele ciekawych kolektywów muzycznych i wielu wspaniałych niezależnych ludzi, o dobrym sercu za co jestem i będę im niesamowicie wdzięczny do końca życia.

Lubi poznawać nowych ludzi. W różny sposób/foto:arch.Marcin Kotecki

Jak się układa współpraca z Gminą Sieraków i Ośrodkeim Kultury przy organizowaniu tego festiwalu?
Od początku trwania projektu BTF jestem wdzięczny wszystkim pracownikom Gminy Sieraków za bezproblemowe i otwarte przyjęcie mnie kiedyś z całkowicie nowatorskim pomysłem. Nigdy nie spotkałem się z odmową potrzebnej nam pomocy, w jakiejkolwiek sprawie i m.in. dlatego tak chętnie podejmuję współpracę i działania na naszym terenie. To się nazywa wspólna wzajemność. Nasza współpraca niech trwa w najlepsze. Co do współpracy z Sierakowskim Ośrodkiem Kultury mam podobne odczucia. Co prawda obecnie nasze drogi organizacyjne rozeszły się, jednak zawsze będziemy pamiętać o tych dobrych rzeczach.
Jakie są twoje plany na najbliższą przyszłość?
Plany są konkretne, ale potrzeba na to wkładu i przede wszystkim uczciwego inwestora, bo ciężko jest z realizacją opierając się głównie na działalności Stowarzyszenia, pomocy z Urzędu Gminy i naszej charytatywnej. Skoro jesteśmy już ogólnopolskim festivalem, to wypadałoby rozbudować festival, o naszą "starą" formułę dwudniową i dodać kolejne sceny. Co za tym idzie - włączyć pod terytorium imprezy nowe upatrzone już przez nas tereny. Wyobraźcie sobie kochani. Sieraków raz w roku organizuje miasteczko festiwalowe znane w całej Polsce i jeszcze dalej. Brzmi ciekawie i niesamowicie. To są oczywiście potencjalne, wielkie i dalekie plany, ale nie niemożliwe do zrealizowania. Dla chcącego, nic trudnego. Wiele osób kojarzy nas w Polsce jako typowo Trance-owy event. To pewnie za sprawą ostatnich dwóch edycji. Dlatego chcielibyśmy powrotu do korzeni, czyli wprowadzić większą różnorodność gatunkową muzyki elektronicznej.
Co do prywatnych planów, to chciałbym w końcu znaleźć czas dla ukończenia wielu nowych "starych" projektów dotyczących moich produkcji muzycznych. Może jakieś nowe single? Albo swój debiutancki amatorski album na zachętę? Prawda jest taka, że bardzo dawno nic, nie udostepniałem. Ciężko po prostu pogodzić jest prywatne życie z organizacją i pracą w domowym studiu, które rozbudowuję. Między innymi dlatego ograniczyłem ostatnimi czasy swoje występy DJ'skie.
Co lubisz w pracy Dj ?
Jedni lubią hype, lajki i atencję. Pewnie, że to miłe, ale ja najbardziej lubię podróże z ekipą i ciekawe przygody związane z nimi. Miałem okazję grać w różnych częściach Polski i zobaczyć wiele ciekawych miejsc. Niektóre z nich pierwszy raz. Druga sprawa to poznawanie nowych ludzi i artystów osobiście. Począwszy od organizatorów, managerów, przedstawicieli portali imprezowych, ekip foto & video i innych supporterów, skończywszy na legendach polskiej sceny klubowej i artystach rangi światowej. Tutaj podpisze mi płytę, tam z kolei wspólne zdjęcie i rozmowa. Mam też wiele wspólnych z nim przygód i zabawnych historii, które zapamiętam do końca życia (uśmiech). Z większością mam kontakt do dzisiaj lub nawet przyjaźnię się. Wiele razy zwróciłem uwagę na reakcję publiki na muzykę, którą grałem na festivalach lub w klubach i wielokrotnie bywały momenty zadowolenia, energii i euforii - to jest najpiękniejsze w tym wszystkim.
Z kim byś chciał wystąpić na jednej scenie?
Po mimo tego, że do tej pory zdążyłem już wystąpić wspólnie u boku wielu największych nazwisk na świecie, których mocno szanuje (m.in. Umek, Bingo Players, Aly & Fila, Emma Hewitt, Cosmic Gate, Ben Nicky, czy też Richard Durand i mógłbym wymienić jeszcze więcej), to właśnie wspólny występ z Deadmau5'em byłby szczytem moich muzycznych marzeń. Jest to człowiek dzięki któremu chwyciłem się dawno temu za swoje pierwsze produkcje muzyczne, a jego utwory wywołały u mnie chęć brnięcia w zaawansowane stadia fascynacji brzmień muzyki elektronicznej. Druga postać to Eric Prydz znany również pod pseudonimem Pryda i Cirez D. To artysta, który od wielu lat jest na fali i odniósł komercyjny sukces z undergroundową muzyką. Teraz czas na drugą stronę medalu i brzmienia Trance-owe. Bardzo szanuję jako artystę i uwielbiam jako człowieka Ferry-ego Corstena. Miałem okazję poznać się z nim i zamienić kilka słów, ale też i spędzić z nim czas podczas jego występu na żywo, tuż obok niego, za jego plecami. Czy to też się liczy? (Śmiech) Na koniec: Któż by nie chciał wystąpić razem z wujem Armin-em van Buuren'em? Szanuję go za założenie wiele lat temu, najbardziej rozpoznawalnego studia muzycznego i cotygodniowej audycji muzyki elektronicznej na świecie - A State Of Trance.

Dziękuję za rozmowę

REKLAMA

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (30)

Ktoś z ekipy BTF Ktoś z ekipy BTF

7 4

Pudło trollu pier&%€ony! Nie współpracujemy, bo dom kultury nie potrafił wywiązać się z obietnic "na słowo mówione" i opłacić swoich faktur ludzią, którzy wykonali swoją robotę! Poza tym gdy odbył się after dyrektor wolał nas wystawić na nagłośnienie i gdyhy nie Reza, nie byłoby Afteru! W tym roku bezczelnie nawet dyrektor zareklamował swój nielegalny przetarg nazwą naszej imprezy! Na szczęście został zdelegalizowany. Gdyby nie Smash, to nic by nie odbyło się, a nieroby i złodzieje to są te nieroby z Ekwadoru! Wzięli całą pulę i z nikim si, nie porozliczali. Wszystkie zadania, które były fo wykonania po stronie btf team zostały wykonane niemalże perfekcyjnie, a Ekwador nie potrafił nawet kierowców załatwić dla swoich dj'ów do hotelów i na lotnisko. Backstage był tak biedny, że wstyd! Prosić się pseudo menagerowi Andrzejowi S o poczęstunek dla artystów. Skandal 11:30, 12.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PiwkoPiwko

6 4

Byłem widziałem wiem jak to hula
Znam sytuację od podszewki wszystko co napisał poprzednik to święta prawda komentować złośliwie może tylko ktoś kto nie ma o czymś zielonego pojęcia bo tak najlatwiej ... dlaczego szanowny pan czy Pani nie powie tego wprost od tego mamy języki... reasumując gdyby nie marcin to nie miał byś się gdzie pobawić.. Mimo wszystko Cię pozdrawiam i nie siej propagandy 11:46, 12.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BartiBarti

4 5

Widziałem dokumenty i niestety *%#)!& nie był na nich wpisany jako organizator. Czy ten człowiek zrobił coś więcej, oprócz noszenia płotów, złożenia dokumentów o dofinansowanie? Nie. Ten oszust nielegalnie postawił stoisko z gadżetami by mu się kasa w kieszeni zgadzała i próbował od klubu wyłudzić pieniądze. 15:48, 12.08.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

laKosalaKosa

5 1

Trochę Marcina znam i nie ma łatwego charakteru, ale na pewno nigdy, nie dopusciłby się rzeczy jakie takie nieznaczące anonimy jak wy wypisują. Ale tak to już
jest w Polsce, że jak komuś wyjdzie to najwięcej do powiedzenia mają hejterzy i zazdrosna konkurencja. Powodzenia smeszu z organizacją w kolejnych latach, bo za chwilę nic tu już u nas nie będzie. 17:52, 12.08.2019


Ktoś z btf teamKtoś z btf team

4 1

Ten komentarz rozwiał wszelką wątpliwość co do autorów tych wypocin. Tylko ekwador mógł widzieć poufne dokumenty. I dla jasności w dokumentach nie musi widnieć konkretnie osoba fizyczna, tylko stowarzyszenie ogólnie. Ale po takim IQ to czego więcej się spodziewać :) Wy lepiej rozliczcie się z ludźmi za robotę, bo za chwilę już nikt, nie będzie chciał z wami współpracować. Tylko szkoda tych klubowiczów wiernych, bo oni nie mają pojęcia jakie hieny parszywe kierują taki klubem z tradycjami. 18:27, 12.08.2019


MWMW

3 7

zaprosiłam go na swoje imprezy i był tak słabym dj że podziękowałam mu za współpracę

nie dziwi mnie to że nigdzie nie gra bo nikt go nie chce 16:27, 12.08.2019

Odpowiedzi:6
Odpowiedz

Twój stary Twój stary

5 2

Słabe to są Marzeno Wieczorek te twoje Love parade Sierakowskie z wixą i poprzednie niewypał imprezy XD co tam? W tym roku też nici z wakacji w Hiszpanii bo trzeba minusy odrabiać? 18:01, 12.08.2019


XeniaXenia

5 2

Ten twój komentarz MW jest tak słaby jak cała twoja impreza , na której może było ok. 200 osób,pewnie podziękowałaś Marcinowi z czystej zazdrości,że potrafi od ośmiu lat zorganizować festiwal na kilka tys. osób. Nie jest wcale takim beznadziejnym dj, jak ci się wydaje, nie masz zielonego pojęcia o jego życiu i w jakich klubach gra, więc się nie wypowiadaj na ten temat, a tak przy okazji radzę lepiej zrezygnować z czegoś czego nie potrafi się zorganizować na wyższym poziomie, chyba że tylko dla sierakowskiej młodzieży. 19:08, 12.08.2019


MWMW

3 4

przez osiem lat to imprezę organizował SOK a nie ten pseudo dj 19:15, 12.08.2019


XeniaXenia

4 1

Owszem , we współpracy z SOK i 8 lat z Gminą Sieraków , bez której BTF by nie powstał , co jest zresztą opisane w wywiadzie i tajemnicy nie odkryłaś MW, proszę nie wypisywać bzdur, jeżeli się nie ma pojęcia na ten temat i przede wszystkim nie obrażać, a po drugie było widać pani współpracę z SOK na tegorocznym Summer Party Festival . 19:40, 12.08.2019


GościuGościu

4 0

MW twoje IQ chyba jest zerowe, skoro piszesz takie wypociny, wystarczy przeczytać wywiad i wszystko wiadomo
20:10, 12.08.2019


MiędzychodzianinMiędzychodzianin

4 0

Gdyby słabo grał, nie brałby go pani dwa razy. Proste. Jak był Klubowy Projekt u nas to zagrał chyba najlepszego seta i tak samo na Beach Time w 2018. Smash tak trzymaj i jazda z *%#)!& Z fartem 07:35, 13.08.2019


Srash nayebane w głoSrash nayebane w gło

3 7

idiota roku 18:50, 12.08.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

KDKD

5 2

A kim ty jesteś ? Chyba nikim, a Marcin jest kimś ! Anonimowo każdy obrażać może, tylko ten co ma : no właśnie *%#)!& w głowie ! 19:17, 12.08.2019


Twoja matkaTwoja matka

3 1

Idiota roku to cię zrobił 20:55, 12.08.2019


PiwkoPiwko

5 2

Sluchajcie wy sierakowianie w was jest jad potrzebujecie tego prawda ?? Jeden z drugim ?? Dobrze wam z tym ? Widać chów wsobny jak działa Ale to żal żal was.. komentowanie i spieranie się tu nie obliguje mnie moja kiepska mentalnoscia najwyrazniej.. piszta co chceta.. A Ekwador to nie marka Ekwador był... nigdy nie wróci... kupa oszustów z którymi czy w Po czy w Śremie w sądzie spotkać się muszę ludzi A za wykonaną perfekt pracę wynagrodzenie się należy..świadkiem będę urlop poświęcę pozdrawiam 19:53, 12.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Fan BTF Fan BTF

4 3

To co Marcin zrobił przez lata to wy nic nie zrobiliście , a miejcie mu to w twarz powiedzieć , jakby nie był popularny ten festiwal to by się nie odbywał, warto obrażać innych ale tylko w necie bo już w twarz to się boicie tak samo jak przeszkadzają syreny pożarne a gdzie są ci ludzie teraz, fakt chojrak w necie a *%#)!& w świecie , Marcina znam od wielu lat i nie dam go obrażać 21:38, 12.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Stara SrashaStara Srasha

2 4

zwykły *%#)!& 23:25, 12.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

DDDD

7 1

Skąd tyle w Was jadu? Chłopak robi coś dla swojej społeczności, pragnącej posłuchać dobrej muzyki w wykonaniu gwiazd światowego formatu i lata z wywieszonym językiem, żeby wszystko było gotowe na tip top, z tego co wiem to nie ma z tego korzyści finansowych, a tu jeden z drugim "znawcą" obraża go tekstami jak z podstawówki. Żenujące...
A dokonania? Jeżeli się nie mylę to w ciągu kilku lat ściągnął do niewielkiego Sierakowa takich artystów jak Aly&Fila, Ben Nicky, Alex Morph, Richard Durand, Super8 & Tab czy Emma Hewitt. Jaki to gigantyczny skok w górę w porownaniu z innymi tzw festiwalami typu Euforia dźwięku czy innymi biesiadami na terenie całej Polski na których grają jacyś laptopowi *%#)!& kontaktu z publiką czy też przeżytki muzyczne o których nikt już nie pamięta. Więcej powinno się takich ludzi doceniać zamiast pisać krytycznie, bo konstruktywnej krytyki tu brak w tych komentarzach, a sytuacje BTF znam aż za dobrze i wieszać psy na Marcinie będzie tylko ktoś pozbawiony merytorycznej wiedzy na powyższy temat. Życzę BTF i Marcinowi jak najlepiej, oni to robią z pasji a nie dla pieniędzy i to się w dzisiejszych czasach szanuje. Doceniajmy takie festiwale bo nam niedlugo zostaną jakieś obskurne omenlandy czy inne karlina. 13:44, 13.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MWMW

2 5

DD on nikogo nie ściągał
te gwiazdy były finansowane przez sok i na umowach sok zaprosił te gwiazdy
Smash to jest koleś który robi dużo szumu wokół siebie a tak naprawdę nic nie robi tylko się lansuje
14:52, 13.08.2019

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

SierakowiankaSierakowianka

2 1

Dlaczego kobieto jest w tobie tyle jadu i złośliwości , pewnie dlatego że tobie nie wyszło, cóż ból dupę ściska, typowa Polka, takimi wpisami reklamy sobie nie zrobisz, skąd możesz wiedzieć co jest na umowach, chyba że jesteś w bardzo bliskich stosunkach z dyrektorem soku ? Z tego co wiem, to zapraszanie światowych gwiazd i rozmowy z ich managerami, a wystawianie faktur, to jest pewna różnica, tylko skąd to możesz wiedzieć 18:10, 13.08.2019


Ktoś jeszcze inny z Ktoś jeszcze inny z

4 0

Sok mógł sobie być na umowach, bo jako inwestor dysponuje publicznymi środkami, nie prywatnymi. Poza tym sam dyrektor, by gwno zdziałał, chociaż on bardzo lubi "kradzione" i "kolesiowskie" kontrakty :) Tu zapisze numer, tam pościemnia :) SERIO marzenko zanim zaczniesz klapać tym dziobem na prawdę zainwestuj w samorozwój umysłowy i nic więcej nie organizuj, bo wstyd dla Sierakowa na całą Polskę sprowadzilaś tą swoją paradą wiksy. DJe to się z ciebie śmieją :) 18:15, 13.08.2019


BCBC

4 0

MW.. Szkoda że ze taka hop do przodu nie jesteś w organizowaniu swojej pseudo imprezy 🤣
Weź się lepiej kobieto zajmij swoim życiem bo jak to mówią kozak w necie pi**a w świecie..
18:34, 13.08.2019


REKLAMA

FanBTFFanBTF

5 0

Wielki szacun Smash za kawał dobrej roboty!
18:26, 13.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BlokersBlokers

4 0

Krótko i na temat. Smashu wymyślił beach time w czasach jak jeszcze balowaliśmy co week. Eloo 22:34, 13.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KuczejKuczej

0 2

smash jest niepelnosprawny umysłowo
myślisz że coś zrobił a tak naprawdę gówno zrobił
ma swoje stowarzyszenie które nie organizuje imprezy 21:05, 21.08.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

SoltysSoltys

0 0

Kuczej czas wrócić do Międzyrzecza, bo masz rozdwojenie osobowości. To, że jesteś alkoholikiem, wypędzono ciebie z tego towarzystwa i nic nie osiągnąłeś jako dj *%#)!& nie znaczy by hejtować sukces innych. 09:57, 09.09.2019


REKLAMA
REKLAMA
© wiescimiedzychodzkie.pl | Prawa zastrzeżone