Zamknij

W powiecie międzychodzkim będzie można szczepić dodatkwo 1600 osób tygodniowo

11.58, 07.04.2021 Krzysztof Suszka Aktualizacja: 20.16, 07.04.2021
Skomentuj Hale sportowe w Międzychodzie i Sierakowie staną się miejscami masowych szczepień/foto:Dariusz Wawrzyniak
REKLAMA

Jest decyzja o nowych miesjcach szczepień w powiecie międzychodzkim. W drugiej połowie kwietnia rozpoczną się masowe szczepienia w hali sportowej w Międzychodzie i Sierakowie.

W Powiecie Międzychodzkim przygotowywane są dwa punkty szczepień masowych. W drugiej połowie kwietnia będzie można szczepić się także w Hali Sportowo-Widowiskowej w Sierakowie i Hali Widowiskowo-Sportowej w Międzychodzie. Zgodnie z planami, w każdym z tych punktów będzie możliwe wykonanie minimum 800 szczepień tygodniowo. Dzięki temu liczba zaszczepionych mieszkańców powiatu znacznie wzrośnie.

W miniony czwartek w starostwie odbyło się spotkanie z przedstawicielami gmin powiatu, podczas którego ustaliliśmy, że będziemy dążyli do utworzenia dwóch punktów szczepień masowych. Pierwszy chcemy, aby został zlokalizowany w Międzychodzie. Drugi w Sierakowie. Dziękuję za zaangażowanie wszystkich gmin oraz szpitala powiatowego. Dzięki temu w trzeciej dekadzie kwietnia, jeśli ominą nas wszystkie problemy organizacyjne, powinniśmy ruszyć z masowymi szczepieniami, co w przypadku naszego powiatu oznacza w tych dwóch punktach minimum 1600 szczepień tygodniowo – mówi Starosta Międzychodzki Rafał Litke.

[ZT]1795[/ZT]

(Krzysztof Suszka)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%