Zamknij

Od poniedziałku rozpoczyna się budowa przejścia podziemnego pod ul. Poznańską w Sierakowie

13.18, 10.04.2021 Krzysztof Suszka Aktualizacja: 18.55, 15.04.2021
Skomentuj
REKLAMA

Zgodnie z zapowiedzią, od poniedziałku zamknięta będzie ul. Poznańska w Sierakowie na odcinku w rejonie OSiR-u. Rusza budowa przejścia podziemnego w okolicy "Słoneczka".

Zgodnie z planem od poniedziałku 12 kwietnia rozpoczyna się budowa przejścia podziemnego pod ul. Poznańską w Sierakowie. Budowa tego przejścia w rejonie "Słoneczka" wiąże się z utrudnieniami dla kierowców. Od poniedziałku wprowadzona jest zmiana organizacji ruchu. Jej opis jest dostępny TUTAJ

Pierwsze w powiecie międzychodzkim przejście podziemne połączy tak zwaną Słoneczną Dolinkę z Plażą Miejską nad Jeziorem Jaroszewskim. Plan przewiduje, że prace zostaną zakończone do 30 czerwca. Nieoficjalnie jednak firma N Construction Sp. z o.o. Sp. k.realizująca tą inwestycję zapowiada, że pierwsi piesi będa mogli przejść szybciej, nawet w połowie maja.

Zamkniety odcinek ul. Poznańskiej w Sierakowie/foto: projekt zmiany organizacji ruchu

Jedna uwaga do mapy. Zgodnie z wymogami jest na niej przedstawiona droga, która jest zamykana i droga alternatywna oraz punkty w których pojawia się oznakowanie o zmianie organizacji ruchu. Nie oznacza to jednak, że do Sośni, Przemyśla czy Grobi nie będzie można dojechać od strony Kwilcza. Wyraźnie zaznaczyć trzeba, że zablokowany będzie odcinek ok. 300 m od ul. Buczyna do wjazdu na Osir Sieraków i zjazdu na Plażę przy J. Jaroszewskim. Podobnie do TKKF czy Kama Park od strony Sierakowa swobodnie się dojedzie - informuje zastępca burmistrza gminy Sieraków Arkadiusz Świderski

Będą więc utrudnienia, ale potem będzie bezpieczniej. Przypomnijmy, że jez. Jaroszewskie to wiodący ośrodek turystyczny w powiecie międzychodzkim i w okresie letnim przyciąga tysiące turystów. A na odcinku ul. Poznańskiej w okolicy tego ośrodka często dochodziło do zdarzeń drogowych.

(Krzysztof Suszka)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%