Zamknij

Kolejny śmieciarz leśny ustalony. Musiał zabrać swoje opony

15.31, 05.05.2021 Krzysztof Suszka Aktualizacja: 18.59, 05.05.2021
Skomentuj Mieszkaniec gminy Międzychód został ukarany za porzucenie opon w lesie/foto: Nadleśnictwo Międzychód
REKLAMA

Dzięki wspólnej akcji Straży Leśnej Nadleśnictwa Międzychód, policji i straży miejskiej ustalony został sprawca porzucenia opon w lesie.

Kolejna akcja Straży Leśnej Nadleśnictwa Międzychód, międzychodzkiej policji i straży miejskiej zakończyła sie sukcesem. Tym razem ustalony został sprawca wyrzucenia w lesie zużytych opon samochodowych. 

Mieszkaniec gminy Międzychód, który zaśmiecił las oponami został przykładnie ukarany a także musiał uporządkować teren - informuje Józef Otter, Komendant Straży Leśnej Nadleśnictwa Międzychód

Miejmy nadzieję, że uderzenie po kieszeni spowoduje, iż sprawca na długo to zapamięta. Pomimo zmian w przepisach o gospodarowaniu odpadami, lasy w Polsce wciąż są zaśmiecane. Można śmiało powiedzieć, że do lasów jest wyrzucane wszystko co możliwe. Na terenie Nadleśnictwa Międzychód plagą stało się już podrzucanie do lasów części samochodowych i zużytych opon. Tym razem mężczyzna zajmujący się handlem częściami samochodowymi został ustalony i ukarany. Za takie postępowanie można być ukaranym kwotą do 5.000 zł. Jednak jeszcze większe koszty, bo sięgające do kilku tysięcy złotcyh,  taka osoba może ponieść w związku z koniecznością uporządkowania terenu i utylizacją wywiezionych do lasu śmieci. 

Intensywne działania prowadzone przez Straż Leśną coraz częściej zmuszają takich śmieciarzy do wywiezienia porzuconych śmieci. Dużą pomocą w ustaleniu sprawców są nagrania z ukrytych kamier rozmieszczonych w różnych miejscach na terenach leśnych. Jednak nadal są osoby, które zapominają jaką rolę spełnia las. 

W jednym z polskich filmów jest scena, gdzie w sklepie na tablicy ogłoszeń pojawia się zdjęcie klienta z napisem "Tego pana nie obsługujemy". Może na stronie internetowej nadleśnictwa powinna być tablica ze zdjęciami sprawców wywożących śmieci do lasu i napisem "Tych osób nie wpuszczamy do lasu"?

(Krzysztof Suszka)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

AniaAnia

1 0

Dobrze ze dostał kare bo tak sie nie robi. Ale szkoda ze majac w gminie tak wielkie smietnisko nie przyjmują smieci z aut. 21:25, 06.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

emeremer

1 0

Karę należy dać takiej osobie taką, ażeby była nauczką na całe życie i odstraszała innych. 16:44, 17.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%