Zamknij

Książka od kuchni nowym projektem Kwileckiego Centrum Kultury

19.37, 24.06.2021 materiał prasowy Aktualizacja: 19.46, 24.06.2021
Skomentuj Kolejny projekt relizowany w Kwilczu jest skierowany do najmłodyszch /foto: KCEiBP
REKLAMA

Kwileckie Centrum Kultury i Edukacji im. Floriana Mazurkiewicza oraz Biblioteka Publiczna w Kwilczu otrzymało dofinansowanie na realizację zadania pn. „Książka od kuchni!” w ramach programu „Partnerstwo dla książki”.

Zadanie ma na celu przeprowadzić czytelników przez proces powstawania książki – od jej napisania przez autora do wypożyczenia gotowej książki. W ramach projektu zorganizowane zostaną liczne konkursy takie jak konkurs pięknego czytania, konkurs na zakładkę lub też na okładkę do książki. Uczestnicy będą mieli możliwość brania czynnego udziału w warsztatach, zajęciach oraz spotkaniach autorskich, które pomogą zrozumieć jak wyglądają poszczególne etapy powstawania książek.

Głównym celem projektu będzie promocja czytelnictwa wśród najmłodszych dzieci, do których właśnie skierowany jest program. Jego realizacja planowana jest na całe lato 2021. Uczestnictwo w zaplanowanych wydarzeniach zaowocuje powstaniem, stworzonej przez grupę książki, która dumnie stanie na półkach Biblioteki Publicznej w Kwilczu gotowa do wypożyczeń. Inspiracją przy tworzeniu tego projektu zostały trzy rocznice dotyczące ważnych dla polskich bibliotek postaci – Edwarda Raczyńskiego, Józefa Maksymiliana Ossolińskiego oraz Tytusa Działyńskiego.

Informację o planowanych działaniach pojawiać się będą na bieżąco na stronie internetowej ckie.kwilcz.pl lub w mediach społecznościowych.

Zadanie pn. „Książka od kuchni” dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Partnerstwo dla książki”

(materiał prasowy)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%