Zamknij
REKLAMA

Samochodowy Punkt Pobrań COVID-19 drive-thru w Międzychodzie

12:47, 14.05.2020 | Krzysztof Suszka
Skomentuj
Osoby na kwarantannie moga skorzystać z samochodowego punktu pobrań Covid-19/foto:pixabay.com
REKLAMA

W ramach działań profllaktycznych w Międzychodzie działa Samochodowy Punkt Pobrań COVID-19 drive-thru. Na razie tylko dla osób objętych kwarantanną.

W międzychodzkim szpitalu działa Samochodowy Punkt Pobrań COVID-19 drive-thru. Na razie jest to mobilny punkt tylko dla osób objętych kwarantanną. O funkcjonowaniu tego punktu mówił wczoraj w naszej Rozmowie dnia starosta Rafała Litke.

Punkt pobrań wymazów typu drive-thru na obecność koronawirusa zlokalizowany jest w Szpitalu Powiatowym w Międzychodzie, ul. Szpitalna 10. Warunkiem pobrania wymazu jest skierowanie przez PSSE w Międzychodzie. I dotyczy to osoby przebywającej na kwarantannie w dwunastej dobie. Aby skorzystać z tej możliwości należy dojechać do szpitala własnym samochodem bez kontaktu z innymi osobami. Jest także konieczna wcześniejsza rejestracja telefoniczna od poniedziałku do piątku w godz. 12:00 -14:00 pod numerem 668006138. Na badanie przyjeżdżamy z dokumentem tożsamości ( np. prawo jazdy ) a samo pobranie wymazu odbywa się w namiocie.

Rozważamy także  możliwość przeprowadzania komercyjnych badań, ale składa się na to wiele czynników, które musimy rozważyć - informuje dyrektor szpitala Bartosz Grobelny

Koszt takiego komercyjnego badania to około 400 zł. Pytanie też czy będzie aż takie zapotrzebowanie na odpłatne badanie.

(Krzysztof Suszka)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA