Zamknij
REKLAMA

Nakaz opuszczenia mieszkania po pijackiej awanturze

19:55, 29.12.2020 | na podstawie materiału prasowego KPP Międzychód
Skomentuj Awantury domowe do cierpienie i rozpacz także dzieci /foto: pixabay.com
REKLAMA

Dla niektórych rodzin święta nie były miłym okresem. W powiecie międzychodzkim zatrzymano dwóch mężczyzn, któzy znęcali się nad rodziną. 

W wigilię 24 grudnia, około godziny 14.00, patrol z Międzychodu został wezwany do interwencji domowej. Na miejscu okazało się, że pijany konkubent używał wobec zgłaszającej sily fizycznej. W tej sytacji dzielnicowi natychmiast podjęli decyzję o jego zatrzymaniu jako sprawcy przemocy domowej.

Podobne zdarzenie, prawie w tym samym czasie mieli policjanci z Sierakowa. Tam pijany mąż dopuszczał się rękoczynów wobec małżonki oraz dzieci. Decyzja mundurowych była jednoznaczna. Mężczyzna zastaje zatrzymany jako sprawca przemocy domowej. Tym sposobem dwóch pijanych oprawców trafiło do policyjnego aresztu.

W dniu 25 grudnia policjanci przedstawili mężczyznom zarzut znęcania się nad rodziną. Jeszcze tego samego dnia stanęli przed obliczem prokuratora, który wydał wobec sprawców przemocy domowej postanowienie o oddaniu pod dozór Policji wraz z nakazem opuszczenia lokalu mieszkalnego zajmowanego wspólnie z pokrzywdzoną oraz zakaz zbliżania się i kontaktowania - informuje międzychodzka policja

Bicie, krzyki, awantury, znęcanie fizyczne i psychiczne - to nadal tajemnica wielu rodzin. "To, co dzieje się w domu powinno w domu pozostać.", "To sprawa rodzinna." - to w taki sposób ofiary przestępstw związanych z przemocą w rodzinie tłumaczą fakt nie informowania Policji o sytuacji, w jakiej się znajdują. Zdarza się, że ukrywane przez wiele lat problemy wychodzą na światło dzienne dopiero wówczas, gdy dochodzi do tragedii.

Policjanci apelują! 

Nie toleruj! Przemoc w rodzinie nie jest sprawą prywatną, jest przestępstwem ściganym przez prawo. Wykorzystywanie, bicie i krzywdzenie osób bliskich jest przestępstwem, takim samym, jak przemoc wobec obcych. 

Zareaguj! Przemoc domowa rzadko jest incydentem jednorazowym. Jeżeli wobec sprawcy nie podejmie się natychmiastowych, stanowczych działań - przemoc się powtórzy. Policja zwykle jest wzywana w ekstremalnych sytuacjach, czasami zbyt późno, gdy ofiara nie mogąc sobie poradzić i nie mając pomocy z zewnątrz, targa się na własne życie. 

Powiadom! Jeżeli wiesz, że osobie z twojego otoczenia dzieje się krzywda, nie czekaj! Powiadom Policję, Straż Miejską lub najbliższy Ośrodek Pomocy Społecznej. 

(na podstawie materiału prasowego KPP Międzychód)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA