Zamknij
REKLAMA

Jest już lista punktów szczepień w powiecie międzychodzkim

15:09, 12.01.2021 | Krzysztof Suszka
Skomentuj Na terenie powiatu międzychodzkiego jest pięć placówek, gdzie będą odbywały się szczepienia/foto:pixaby.com
REKLAMA

Trwa akcja szczepienia przeciwko COVID-19. W powiecie międzychodzkim wyznaczone są już punkty, gdzie będzie można się zaszczepić.

W całym kraju twa akcja szczepienia przeciwko COVID-19. Także w powiecie międzychodzkim. Obecnie szczepieni są pracownicy służby zdrowia. Medycy i pracownicy OPS-ów i DPS-ów mogą się zapisywać na szczepienie jeszcze do 14 stycznia do godziny 10.00.

Do szczepień przygotowują się kolejne grupy społeczne. I widoczne jest duże zainteresowanie.

Od 15 stycznia przez cały tydzień od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-15.00 dzwoniąc pod nr tel. 789342069 można rejestrować seniorów wyłącznie powyżej 80 roku życia. Będą oni szczepieni po 25 stycznia - informuje Katarzyna Koch-Brzozowska, koordynator szczepień w Szpitalu Powiatowym w Międzychodzie 

Od 18 do 22 stycznia będą szczepieni pensjonariusze DPS-ów w Łężeczkach i Piłce-Zamyślinie oraz pozostali medycy. 

Zgodnie z decyzją ministerstwa zdrowia seniorzy poniżej 80 roku życia muszą jeszcze zaczekać. Podobnie rodziny medyków. Dlatego też do czasu otwarcia zapisów nie ma potrzeby dzwonić. Szczególnie, że każdy taki telefon blokuje linię dla osób, które mogą się rejestrwwać. 

Przypominamy, że oprócz telefonicznej rejestracji można to zrobić także mailowo na adres [email protected] lub poprzez internetowe konto pacjenta pacjent.gov.pl

Dotychczas w powiecie międzychodzkim placówką do prowadzenia szczepień był tylko szpital powiatowy. Już się to zmieniło i doszły kolejne cztery placówki:

  • "PROVITA" S.C. Grzegorz Nowak, Natalia Nowak w Międzychodzie
  • Wielkopolska Przychodnia Sportowo – Lekarska Sp. z o.o. w Chrzypsku Wielkim
  • Przychodnia Lekarska SIMED – Karpiewscy Sp. J. w Kwilczu
  • Niepubliczny Zakład Podstawowej Opieki Zdrowotnej MED-LAMP Sp. z o.o. w Sierakowie

Tam też będzie można się rejestrować. 

UWAGA!

Rejestrując się z szpitalu powiatowym na szczepienie należy się zgłosić do szpitala ! Aby otrzymać szczepionkę w placówce, gdzie jest lekarz rodzinny, tam należy się rejestrować. Nie ma rejonizacji i każdy może wybrać placówkę, gdzie chce się udac na szczepienie.

Po zarejstrowaniu pacjent otrzyma SMS z potwierdzeniem i dokładną informacją o terminie oraz miejscu szczepienia. System przypomni o szczepieniu także dzień przed wizytą a następnie o drugiej dawce szczepienia.

(Krzysztof Suszka)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA