Zamknij
REKLAMA

Protest przeciwko decyzji TK także w Międzychodzie

09:29, 26.10.2020 | Krzysztof Suszka
Skomentuj Niedzielny spacer protestujących dotarł także przed biuro poselskie Marty Kubiak /foto: Dariusz Wawrzyniak
REKLAMA

Przez weekend w całym kraju trwały protesty przeciwko decyzji Trybunału Konstytucyjnego. Do miejscowości, gdzie odbywały się demonstracje dołączył także Międzychód.

Na zaproszenie Karoliny Jankowiak w sobotę 24 października przyszli mieszkańcy Międzychodu, aby wyrazić sowje niezadowolenie z decyzji Trybunału Konstytucyjnego. Przypomnijmy, że Trybunał Konstytucyjny, w dniu 22 października orzekł, że przepis zezwalający na dopuszczalność aborcji w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodny z konstytucją.

Mieszkańcy na międzychodzkim Rynku zapalili znicze jako symboliczny "Pogrzeb Praw Kobiet". Pozostawili także plakaty i parasolki będące symbolem strajku kobiet. W nocy jednak plakaty i parsolki zostały przez kogoś zabrane. W związku z tym w niedzielę w niedzielę odbył się kolejny protest. Tym razem po zapaleniu zniczy uczestnicy przespacerowali na ul. Sikorskiego pod biuro posłanki PiS Marty Kubiak.

Nie będzie nikt mniejszy ode mnie, decydował za mnie - trochę humorystycznie podsumowała spacer Karolina Jankowiak

Nie tylko kobiety przygotowują się już do następnego spaceru. W proteście uczestniczą także mężczyźni, którzy dostrzegają problem i ograniczanie praw kobiet.

[ZT]1585[/ZT]

[WIDEO]470[/WIDEO]

[WIDEO]469[/WIDEO]

(Krzysztof Suszka)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA