Zamknij
REKLAMA

Nadleśnictwo szuka drania, który wyrzucił śmieci

10:20, 31.12.2020 | Krzysztof Suszka
Skomentuj Wśród wyrzuconych śmieci są okna,drzwi, zabawki, czarne worki wypełnione śmieciami, styropian /foto:Nadleśnictwo Międzychód
REKLAMA

Draństwo to mało powiedziane. Ktoś wyrzucił śmieci w lesie w pobliżu osiedla w Bielsku. Nadleśnictwo Międzychód wyznaczyło nagrodę za pomoc w ustaleniu osoby, która to zrobiła.

Mówiąc delikatnie, ktoś zostawił mieszkańcom i leśnikom brzydki prezent świąteczny. W środę, 23 grudnia mieszkańcy Osiedla Słowiańskiego ( tzw. Olmin) w Bielsku znaleźli w okolicznym lesie hałdę śmieci. Oprócz materiałów budowlanych są też worki wypełnione śmieciami a także zabawki. Może rozpoznajecie do kogo mogą należeć?

Nadleśnictwo Międzychód prosi o pomoc w ustaleniu sprawcy tego czynu. Jeśli ktoś coś widział lub wie, kto pozbył się takich odpadów, proszony jest o kontakt ze Strażą Leśną (tel. 505 142 219). Za skuteczną pomoc w ustaleniu sprawcy przewidziana jest nagroda - proszą o pomoc leśnicy

Jeżeli wiecie kto to mógł zrobić możecie też dać znać nam a my przekażemy to Straży Leśnej.

Nadleśnictwo Międzychód każdego roku na sprzątanie terenów leśnych wydaje ok. 65 tys. złotych. Z leśnych ostępów wywożonych jest średniorocznie ok. 400 m3 odpadów. To są środki, które można by wykorzystać w zdecydowanie lepszy sposób. Ale dopóki będą tacy mieszkańcy jak ten, który wyrzucił opisane śmieci leśnicy muszą to sprzątać.

(Krzysztof Suszka)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA