Zamknij
REKLAMA

Mieszkańcy gminy Międzychód 7 marca wezmą udział w referendum

18:52, 15.01.2021 | Krzysztof Suszka
Skomentuj Decyzja radnych o nie uchwaleniu zmiany planu zagospodarowania bardzo rozczarowała burmistrza Krzysztofa Wolnego/foto:Dariusz Wawrzyniak
REKLAMA

W czasie dzisiejszej nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej Międzychodu zapadła decyzja o przeprowadzeniu referendum w sprawie zmiany planu miejscowego zagospodarowania przestrzennego dla działki w Gorzyniu. W niedzielę 7 marca mieszkańcy gminy Międzychód wezmą udział w pierwszym gminnym referendum.

Dzisiajsza ( 15 styczxnia ) nadzywczajna sesja Rady Miejskiej Międzychodu została zwołana na wniosek burmistrza Krzysztofa Wolnego. Wyjątkowo radni spotkali się w sali widowiskowej Centrum Animacji Kultury w Międzychodzie a nie w sali sesyjnej Urzędu Miasta i Gminy. W programie sesji były dwa podstawowe punkty. Radni w pierwszej kolejności mieli zdecydować o zmianach miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego gminy Międzychód – obręb Gorzyń ( część strefy przemysłowej, dz. Nr 24/12). Projekt nie zyskał większości. Za zmianami zagłosowało 7 radnych:  Grzegorz Kurek, Zbigniew Pawlak, Piotr Ciesielski, Artur Wylegała, Wojciech Szychowiak, Janusz Skorupa i Krzysztof Lamcha. Przeciw także głosowało 7 osób: Adam Dobkowicz, Antoni Taczanowski, Karolina Wicenty, Ryszard Sulej, Wojciech Mamet,Dariusz Nowak i Jacek Barkowski. Natomiast Włodzimierz Minge wstrzymał się od głosu.

W sesji udział wzięli także mieszkańcy gminy, którzy z uwagą wpatrywali się w tablicę z wynikami głosowania /foto:Dariusz Wawrzyniak

W tej sytuacji radni podjęli jednogłośnie uchwałę o referendum. W dniu 7 marca mieszkańcy gminy Międzychód będą mieli więc do wyboru dwie decyzje "TAK" i "NIE" w odpowiedzi na pytanie:

Czy Rada Miejska Międzychodu powinna uchwalić zmianę miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego gminy Międzychód - obręb Gorzyń (część strefy przemysłowej, dz. nr 24/12), w wersji będącej przedmiotem obrad Rady na sesji 3 grudnia 2020 r.?

Aby referendum było ważne musi wziąc w niej udział 30 % mieszkańców. 

Pytanie jednak czy inwestor będzie chciał czekać na tą zmianę kolejne tygodnie ? Nie jest bowiem wykluczone, że skorzysta z możliwości budowy zakładu np. w Trzcielu.

[WIDEO]493[/WIDEO]

 

(Krzysztof Suszka)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%