Zamknij
REKLAMA

Co dalej z "małą obwodnicą" Międzychodu? Czy w końcu ruszy remont?

19:23, 12.08.2019 | Krzysztof Suszka
Skomentuj Na remont ulicy miasto wydaje ok.70.000 zł rocznie/foto:Dariusz Wawrzyniak
REKLAMA

Temat ulicy Strzeleckiej w Międzychodzie jest często poruszany. Szczególnie w czasie kampanii wyborczej. O jej złym stanie technicznym nie trzeba chyba nikogo przekonywać. A o tym, że jest potrzebny remont przekonują się ci, którzy korzystają z niej na co dzień oraz kiedy jest „zakorkowana” ul. Piłsudskiego i Czynu 600 -lecia. Bo ulica ta jest traktowana jako „mała obwodnica” Międzychodu.

W uchwale budżetowej Gminy Międzychód na 2019 rok zostało wprowadzone zadanie „Przebudowa i rozbudowa ul. Strzeleckiej w Międzychodzie”.Na wykonanie dokumentacji technicznej oraz projektu przeznaczono 250.000 zł. Pomimo, iż zadanie było zaplanowane na II kwartał 2019 r. do dnia dzisiejszego nie zostało jednak wykonane. Dlatego też radna Karolina Wicenty zwróciła się do burmistrza z interpelacją w sprawie przebudowy i rozbudowy ul. Strzeleckiej w Międzychodzie. Zadała też następujące pytania:

  • Jakie są przyczyny opóźnień wykonania w/w zadania?
  • Jakie koszty poniosła Gmina Międzychód w związku z remontami ulicy Strzeleckiej na przestrzeni ostatnich 5 lat?
  • Jakie koszty Gmina Międzychód planuje jeszcze ponieść do końca 2019 r. w związku z „drobnymi remontami” ulicy Strzeleckiej?
  • Na jakim etapie są rozmowy z zarządcą linii kolejowych, do którego należy wiadukt kolejowy znajdujący się na ul. Strzeleckiej?

W dniu 2 sierpnia na interpelację odpowiedział zastępca burmistrza Międzychodu Rafał Ciszewicz.

Gmina Międzychód informuje, że w chwili obecnej nie zostało wybrane biuro projektowe do wykonania projektu technicznego przebudowy, rozbudowy i remontu nawierzchni ul. Strzeleckiej ze wzglądu na ostateczne podjęcie decyzji na podzielenie tego zadania na różne etapy: remont części ul. Strzeleckiej na odcinku od urzędu Gminy do wiaduktu, prawdopodobnie budowa nowego wiaduktu oraz przebudowa odcinka do skrzyżowania z drogą powiatową w miejscowości Dzięcielinie - pisze w odpowiedzi Rafał Ciszewicz.

Z odpowiedzi nie dowiadujemy się jednak dlaczego to tak długo trwa. Przypominjmy. Miało to zostać już zrealizowane w II kwartale. 

Popularne "łatanie dziur" to także koszty. Zgodnie z odpowiedzią Gmina w ciągu 5 lat poniosła następujące koszty związane z remontami i drobnymi naprawami nawierzchni ul. Strzeleckiej:

  • 2015 – 19.677,03 zł
  • 2016 – 66.392,81 zł
  • 2017 – 32.962,62 zł
  • 2018 – 74.290,13 zł
  • 2019 - 69.729,81 zł

Na razie nie są planowane żadne prace remontowe na nawierzchni ul. Strzeleckiej. Czyli pozostaje mieć nadzieję, że nie powstaną większe dziury. Co do rozmów z PKP to podejmie je biuro projektowe. 

Jednocześnie informujemy, że planujemy do końca sierpnia wybrać biuro projektowe, które przygotuje całościowy projekt budowalny na wykonanie tego zadania w pełnym zakresie przeiwdzianych prac w ramach posiadanych środków finansowych zabezpieczonych w budżecie na 2019r - odpowiada dalej na interpelację Karoliny Wicenty zastęcpa burmistrza Rafał Ciszewicz

Skoro plany na II kwartał nie zostały zrealizowane to może uda się w II kwartale. Jest jeszcze trochę czasu. Najważniejsze jednak, że światełko w tunelu ( czy może właściwie - wiadukcie) zapaliło się. 

(Krzysztof Suszka)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA