Zamknij
REKLAMA

Międzychodzianie odznaczeni w czasie obchodów 100-lecia PCK

17:28, 29.09.2019 | R.S.
Skomentuj
Na uroczystości PCK zostali zaproszeni Krewniacy Międzychodzko-Sierakowscy/foto:Ryszard Sulej
REKLAMA

Po odzyskaniu przez Polskę niepodległości w dniu 18 stycznia 1919 r. w Hotelu Bristol zwołano naradę wszystkich istniejących na ziemiach polskich organizacji, kierujących się w działaniu ideałami Czerwonego Krzyża. Organizacje te podczas narady odbywającej się pod patronatem Heleny Paderewskiej, małżonki jednego z ówczesnych właścicieli hotelu Ignacego Paderewskiego, utworzyły Polskie Towarzystwo Czerwonego Krzyża.

W sobotę 28 września w Poznaniu w Sali Sesyjnej Urzędu Marszałkowskiego odbyły się uroczyste obchody 100-lecia Polskiego Czerwonego Krzyża. Na galę zostali zaproszeni także członkowie Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK "Krewniacy Międzychodzko-Sierakowscy" w Międzychodzie: Anna Krzywonos, Sławomir Szulczyk, Robert Pospieszny i Ryszard Sulej.

Podczas tej uroczystości za aktywną działalność na rzecz PCK i honorowego krwiodawstwa Sławomir Szulczyk został odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi. Natomiast Ania Krzywonos i Robert Pospieszny otrzymali Odznakę Honorową PCK. Gratulujemy odznaczonym. Jest to niezwykła chwila i możliwość podziękowania im za pomaganie potrzebującym, bezinteresowną pomoc i wsparcie. Dodajmy, że osoby te aktywnie działają nie tylko na rzecz PCK czy krwiodawców, ale rownież przy "Szlachtenj Paczce".

W czasie gali Prezes Wielkopolskiego Oddziału Okręgowego PCK Janusz Sibiński zaprezentował historię i osiągnięcia PCK w Polsce. Na zakończenie był koncert zespołu wokalno-instrumentalnego. 

(R.S.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA