Zamknij
REKLAMA

Międzychód. Ruszyła procedura zmiany planu zagospodarownia

20:33, 11.02.2020 | Krzysztof Suszka
REKLAMA
Skomentuj
Także na dzisiejszej sesji mieszkańcy starali się przekonać radnych do głosowania przeciwko zmianom/foto: Dariusz Wawrzyniak

W czasie dzisiejszej ( 11 lutego ) XX Sesji Rady Miejskiej Międzychodu zapadła decyzja o rozpoczęciu procedury zmiany planu zagospodarowania przestrzennego dla rejonu Gorzynia. Do końca ważyły się losy inwestycji.

Sprawa budowy zakładu produkcji pianki w Gorzyniu wzbudza od dłuższego czasu wiele kontrowersji. Mieszkańcy gminy zebrali 1267 podpisów pod wnioskiem, aby nie zmieniać planu zagospodarowania przestrzenengo i nie pozwolić na produkcję pianki. Mieszkańcy ci chcą, aby w Gorzyniu powstała fabryka mebli zgodnie z pierwotną koncepcją. Natomiast nie zgadzają się na produkcję pianki, przy której wykorzystywany jest toksyczny środek chemiczny pod nazwą TDI (diizocyjanianotoluen). Miałby on być także w Gorzyniu składowany w dużych ilościach. A to ma stwarzać zagorżenie 

Wątpliwości budzi także wybudowanie przez gminę drogi dojazdowej za 6 mln zł bez żadnych gwarancji co do kształtu inwestycji oraz braku wyliczeń kiedy ta inwestycja się zwróci. Aby można było na tym terenie produkować piankę na potrzeby zakładu  ( 20 % a reszta produkcji na sprzedaż ) konieczna jest zmiana planu zagospodarowania przestrzennego dla tego rejonu. 

I właśnie na wtorkowej sesji radni podjęli decyzję o rozpoczęciu procedury zmiany planu zagospodarowania. Za taką decyzją głosowało 7 radnych ( Zbigniew Pawlak, Piotr Ciesielski, Włodzimierz Minge, Artur Wylegała, Wojciech Szychowiak, Janusz Skorupa, Krzysztof Lamcha) 6 przeciwko (Adam Dobkowicz, Antoni Taczanowski, Karolina Wicenty, Ryszard Sulej,Wojciech Mamet, Dariusz Nowak) i 1 osoba się wstrzymała (Grzegorz Kurek ). 

O porażce demokracji mówili po głosowaniu przeciwnicy zmiany planu zagospodarowania. Natomiast burmistrz Krzysztof Wolny zachęca do konsultacji w trakcie procedury zmiany planu zagospodarowania przestrzenengo. 

Tym samym ruszyła procedura zmiany planu zagospodarowania. Trwa już natomiast procedura dotycząca budowy drogi dojazdowej. Natomiast inwestor ustnie obiecał radnym rozpoczęcie budowy w lipcu 2020 roku. Będzie to na pewno okazja do sprawdzenia jego wiarygodności. Z uwagi na podnoszenie przez mieszkańców faktu braku jakichkolwiek umów z inwestorem zwróciliśmy się w poniedziałek do burmistrza z pytaniem w tym zakresie. Jak tylko otrzymamy odpowiedź będziecie mogli ją przeczytać na naszej stronie.

[WIDEO]343[/WIDEO]

[ZT]980[/ZT]

(Krzysztof Suszka)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© wiescimiedzychodzkie.pl | Prawa zastrzeżone