Zamknij
REKLAMA

COVID-19 w sierakowskim urzędzie

21:22, 20.09.2020 | Komunikat UG Sieraków
Skomentuj Koronawirus wśród pracowników Urzędu Gminy Sieraków / foto: pixabay.com
REKLAMA

Powoli musimy uczyć się funkcjonować z koronawirusem. Dzisiaj ukazał się na stronie Urzędu Gminy Sieraków komunikat dotyczący zarażenia wirusem COVID-19 pracowników teho urzędu. Publikujemy w całości ten komunikat.

Szanowni Państwo, z przykrością informujemy, że u 3 pracowników Urzędu stwierdzono zakażenie koronawirusem COVID-19 (wg stanu na 19.09. br.) Informacje o potwierdzeniu zakażenia otrzymaliśmy kolejno w środę (16.09.), czwartek (17.09.) i sobotę (19.09.), przy czym dwie z tych osób przebywały już wcześniej na zwolnieniu lekarskim. Trzecia osoba skierowana została na pracę zdalną w czwartek i w tym dniu wieczorem potwierdzone zostało również u niej zakażenie koronawirusem COVID-19. Jednocześnie od czwartku kilku urzędników mających największy kontakt z zainfekowanym pracownikiem zostało skierowanych na pracę zdalną.

Ze względu na potwierdzenie zakażenia u pracownika, który był w urzędzie jeszcze w środę (a zakażenie zostało potwierdzone w czwartek wieczorem) od piątku skierowana przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Międzychodzie na okres 10 dniowej kwarantanny została kolejna grupa pracowników, która miała dłuższy i bezpośredni kontakt z zakażonym pracownikiem.

Ze względów bezpieczeństwa w poniedziałek planowane jest wykonanie testów na obecność COVID-19 dla wszystkich pracowników urzędu (obecnych w pracy). Jednocześnie na początku tygodnia planuje się wykonanie kompleksowej dezynfekcji (ozonowania) budynku urzędu.
Chcemy podkreślić, że od dłuższego czasu, w zdecydowanej większości przypadków, kontakt w urzędzie z petentami odbywał się przy zachowaniu dystansu społecznego, maseczek oraz innych zabezpieczeń.

Ze względu na bezpieczeństwo mieszkańców oraz pracowników prosimy o możliwe ograniczenie bezpośrednich wizyt w urzędzie. Wiele spraw można załatwić zdalnie (telefonicznie czy przez internet) do czego Państwa zachęcamy.
Warto też podkreślić, że większość osób zainfekowanych oraz objętych kwarantanną czuje się dobrze. Wszystkim życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!
Jednocześnie przypominamy i prosimy wszystkich mieszkańców o stosowanie zaleceń w związku z zagrożeniem epidemią. Pamiętajmy, że od września funkcjonują szkoły i przedszkola, w trosce o zdrowie dzieci i reszty społeczeństwa dbajmy o właściwy dystans społeczny, nośmy maseczki i stosujmy zalecenia związane z higieną!

[ZT]1524[/ZT]

(Komunikat UG Sieraków)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA