Zamknij
REKLAMA

Święto ludzi z pasją życia. W Sierakowie integrowali się seniorzy

13:07, 09.06.2019 | K.S/K.Z.
REKLAMA
Skomentuj
Rozpoczęcie Spartakiady / foto:Dariusz Wawrzyniak

Po raz kolejny do Sierakowa zjechali przedstawiciele seniorów z całej Wielkopolski. W sobotę ( 8 czerwca ) odbyła się już X Spartakiada Uniwerystetów Trzeciego Wieku. 

Sobota w Sierakowie należała do seniorów. Sierakowski Uniwersytet Trzeciego Wieku już po raz X zaprosił seniorów z Wielkopolski oraz Międzyrzecza na Spartakiadę UTW. Zaproszenie na to niezwykłe wydarzenie przyjęli:słuchacze 12 Uniwersytetów Trzeciego Wieku (Czarnków, Jarocin, Leszno, Luboń, Międzyrzecz, Oborniki, Opalenica, TUTW Poznań, Stęszew, Szamotuły, Tarnowo Podgórne, Trzcianka), członkowie Klubu Seniora z Komornik i pensjonariusze niedawno otwartego Domu Senior+ z Sierakowa. W marszu paradnym prowadzonym przez Orkiestrę Vivat wzięli udział zaproszeni Goście, w tym przedstawiciele zaprzyjaźnionego z Sierakowem miasta Vodnany, młodzież ze Szkoły Podstawowej i młodzi mistrzowie Basketball Club Sieraków. 

Jest to święto seniorów. My to jednak nazywamy świętem ludzi z pasją życia. Celem spartakiady jest promocja zdrowego, aktywnego trybu życia i integracja miedzypokoleniowa - wyjaśnia wiceprezes UTW w Sierakowie Krystyna Zachciał.

Wydarzenie rozpoczęło się od przemarszu wszystkich uczestników ulicami miasta. A potem czekały na nich różne ciekawe dyscypliny: bowling, bieg parami z piłką trzymaną głowami, prowadzenie kijem do unihokeja piłki tenisowej w slalomie, rzut woreczkami do puszek, trening pamięci i scrabble. 

Już dziesiąty raz organizujemy takie sportowe spotkanie dla seniorów. Ale nie jest to jedyne wydarzenie. W Sierakowie jest około 30 zapaleńców z sekcji kręgli klasycznych i bowlingu. Wiosną i jesienią organizujemy więc turnieje, które mają dodatkowo swoją oprawę - mówi trener sekcji kręglarskiej Ryszard Jaskuła.

Z racji Jubileuszu Zarząd UTW, w imieniu słuchaczy Uniwersytetu, uhonorował 15 osób okolicznościowymi statuetkami. Wyróżnienie stanowi wyraz podziękowań za wsparcie i umacnianie nas w działaniach podejmowanych na rzecz kreowania zdrowego i aktywnego stylu życia ludzi starszych, integracji międzypokoleniowej oraz promocji regionu. Uroczystego otwarcia jubileuszowych Spotkań dokonał Burmistrz Gminy Sieraków Witold Maciołek.

Seniorzy zmagali się w sześciu konkurencjach. Na podium stanęli i medale otrzymali:

  • bowling – I m. Wiesław Musiał z Sierakowa, II m. – Jan Nawłoka z Trzcianki, III m. – Jan Nowicki z Obornik,
  • trening pamięci – I m. Edward Mączyński z Obornik, II m. – Ewa Polus z Czarnkowa, III m.- Krystyna Nawłoka z Trzcianki,
  • scrabble – Im. Alicja Brylińska z Czarnkowa, II m. Hanna Mieloch z Czarnkowa, III m. Danuta Niedzwiecka ze Stęszewa,
  • bieg parami z piłką trzymaną głowami – Im. Jan Nowicki i Piotr Marten z Obornik, II m. – Leszek Margas i Franciszek Kokot z Obornik, III m. – Krzysztof Jopp i Zenon Cerekwicki z Szamotuł oraz Teresa Marcinkowska i Zbigniew Śmierzchalski z Opalenicy,
  • prowadzenie kijem do unihokeja piłki tenisowej w slalomie – I m. Jan Alejski ze Stęszewa, II m. Leszek Margas z Obornik, III m. Zofia Nietyksza z Trzcianki,
  • rzut woreczkami do puszek – I m. Lechosław Siejak z Trzcianki, Witold Pertek z Trzcianki, II m. – Alicja Czarnuch z Tarnowa Podgórnego.

Medaliści otrzymali również bony upominkowe od firmy Normobaria Poznań.
Komisja Sędziowska po podliczeniu wyników w poszczególnych konkurencjach przyznała:

  • Grand Prix i statuetkę Burmistrza Gminy Sieraków „Serce Seniora” drużynie UTW z Trzcianki,
  • II miejsce i puchar drużynie UTW z Obornik,
  • III miejsce i puchar drużynie UTW z Czarnkowa.

Podobnie, jak w poprzednich latach sportowej rywalizacji towarzyszyła radość ze wspólnie i aktywnie spędzonego czasu. Kolejny raz wydarzenie zorgnizowane przez UTW w Sierakowie dowiodło, że seniorzy skupieni w swoich organizacjach są ludźmi z pasją życia. W podziękowaniu za trud organizacyjny uczestnicy spotkania ze Stęszewa przekazali okolicznościowe wydanie Przeglądu Sportowego oraz dedykowali wiersz pt.: Sierakowskie Spartakiady.

Takie wydarzenie to także promocja regionu, co podkreślał obecny na spartakiadzie burmistrz Witold Maciołek. I na pewno pokazuje, że patrzenie na seniora jako osoby nieaktywnej jest błędne. A to także cel, który przyświeca takim spotkaniom - dodaje Krystyna Zachciał. 

(K.S/K.Z.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© wiescimiedzychodzkie.pl | Prawa zastrzeżone