Zamknij
REKLAMA

Na plaży w Sierakowie tłumy. Niestety, ale myśleć trzeba także na drodze

23:59, 26.06.2019 | K.S
REKLAMA
Skomentuj
Plaża nad jez.Jaroszewskim w Sierakowie/Foto:Krzysztof Suszka

Sezon na plaży jeszcze nie otwarty oficjalnie, ale temperatura robi swoje. Oficjalne uruchomienie plaży z ratownikiem nastąpi 1 lipca. 

Tropikalne upały powodują, że plaże zapełniają się chętnymi na chociaż odrobinę chłodu. Inni wykorzystują ten czas na nabranie "kolorów". Po co wyjeżdżać nad morze Śródziemne skoro u nas teraz cieplej?

W dniu wczorajszym ( 26 czerwca ) w godzinach popołudniowych byliśmy nad jez. Jaroszewskim w Sierakowie. Plażę odwiedza wiele osób. Są to oczywiście turyści, którzy rozpoczęli okres urlopowy. Ale jest też wielu mieszkańców Sierakowa i okolic. Przyjeżdżając na plażę niestety, ale zapoominają o przepisach ruchu drogowego. 

Samochody ustawione wzdłóż drogi stwarzają zagrożenie

Kierowcy ustawiają samochody wzdłóż drogi stwarzając tym zagrożenie. Jest to łuk drogi i linia ciągła na jej krawędzi. I nie chodzi tutaj o niszczenie trawników pomiędzy drogą i chodnikiem. Chociaż to też jest ważne. Wiele pojazdów stoi lewymi kołami na jezdni. Tak ustawiony "sznur" pojazdów ogranicza widoczność i stwarza zagrożenie. Na szczęście przy wysiadaniu z tak zaparkowanego samochodu jeszcze nikt nie został potrącony.

W bezpośredniej bliskości są przecież parkingi płatne. Jeżeli ktoś nie chce z nich korzystać może zostawić na parkingach bezpłatnych w pobliżu zejścia na plażę. Trzeba jednak kilkadziesiąt metrów podejść.

Idąc na plażę pomyślmy więc o bezpieczeństwie swoim i innych osób nie tylko na plaży, ale także na drodze. 

(K.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© wiescimiedzychodzkie.pl | Prawa zastrzeżone