Zamknij
REKLAMA

Nowe bezpłatne miejsca parkingowe dla plażowiczów w Sierakowie

13:02, 29.06.2019 | K.S/na podstawie UG Sieraków
REKLAMA
Skomentuj
Stojące wzdłóż drogi samochody stanowiły zagrożenie /foto:Krzysztof Suszka

Plaża nad jeziorem Jaroszewskim cieszy się dużą popularnością. Większość osób, aby dojechać na plażę korzysta z samochodów. Aby zwiększyć bezpieczeństwo i wygodę miasto przygotowało więc nowe miejsca parkingowe.

Pomimo, że ratownik na plaży będzie od 1 lipca, to upalne lato powoduje codzienne plażowanie. O problemach z parkowaniem pisaliśmy kilka dni temu. Władze gminy Sieraków dostrzegają ten problem i dlatego dla wszystkich zmotoryzowanych stworzono nowe parkingi. Są już przygotowane po prawej stronie szosy, jadąc od strony Poznania do Sierakowa. Teraz parking przy ścieżce rowerowej prowadzącej w stronę Grobi, może pomieścić nawet 480 samochodów. Parking został bezpłatnie udostępniony dla wszystkich kierowców. Dodatkowo dla kierujących zostanie udostępniony odpłatnie parking przy dawnym basenie (opłaty do uiszczenia przy dotychczasowym parkingu OSIR – punkt po drugiej stronie drogi).

Wyznaczone miejsca pargingowe /foto: UG Sieraków

Samochody ustawione wzdłuż jezdni po jednej oraz po drugiej stronie ograniczają widoczność i stanowią realne zagrożenie w ruchu drogowym. W obecnej sytuacji samochody pozostawiane przy jezdni będą karane mandatami. Korzystajcie więc z nowych możliwości. Będzie na pewno bezpieczniej dla wszystkich.

[ZT]516[/ZT]

(K.S/na podstawie UG Sieraków)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© wiescimiedzychodzkie.pl | Prawa zastrzeżone