Zamknij
REKLAMA

Miejsce: Kwilcz. Akcja: teleportacja! Jak najmłodsi mieszkańcy widzą Kwilcz w przyszłości

22:11, 31.10.2019 | Adrianna Ludwiczak
Skomentuj
Wśród projektów były także działania dla dzieci i młodziezy/ foto: KCKiE
REKLAMA

Kwileckie Centrum Kultury i Edukacji im. Floriana Mazurkiewicza oraz Biblioteka Publiczna w Kwilczu w 2019 r. pozyskało z Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach programu Patriotyzm Jutra fundusze na realizację projektu „Miejsce: Kwilcz. Akcja: teleportacja!”
W związku z pozyskaniem Funduszy Kwileckie Centrum przeprowadziło konkurs fotograficzny „Podróż w czasie”. W związku z tym dla mieszkańców Gminy Kwilcz ogłoszono akcję zbierania archiwaliów, starych zdjęć, par fotografii, eksponatów, urządzeń codziennego użytku z dawnych lat. Zorganizowany jest również konkurs na najciekawszy teleport fotograficzny, który jest zestawieniem zdjęć „kiedyś i dziś”. 
We wrześniu odbyły się 3 prelekcje historyczne prowadzone przez Monikę Pestkę – Lehmann, Marcina Lehmanna oraz Roberta Jędrzejczaka.
Dodatkowo zorganizowano warsztaty tworzenia bajki kamishibai, na których dzieci malowały postacie w oparciu o bajkę pt. „Florek w Słonecznym Lesie” napisaną przez Roberta Jędrzejczaka. Bajka będzie wykorzystana do stworzenia bajki kamishibai o patronie CKiE – Florianie Mazurkiewiczu.
Powstanie również piosenka pt. „Grat gramofon” również oparta na patronie. Premiera książki oraz piosenki odbędzie się już 8 listopada 2019r w CKiE na uroczystym podsumowaniu projektu. 

Dzieci pod okiem Zbigniewa Jakubowskiego tworzyły Kwilcz przyszłości/foto:KCKiE
 

Kolejnym wydarzeniem były zorganizowane w dniach 25-26 października warsztaty architektoniczne dla dzieci. Przez dwa dni pod okiem Zbigniewa Jakubowskiego dzieci przez dwa dni tworzyły makietę „Kwilcz za sto lat” pokazującą, jak najmłodsi widzą swoją miejscowość w przyszłości. 

(Adrianna Ludwiczak)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA