Zamknij
REKLAMA

W gmnie Sieraków można już sprawdzić zabyki online. W zbiorze jest ponad 400 obiektów

22:12, 07.10.2019 | Krzysztof Suszka/sierakow.pl
Skomentuj Pierwszy etap dygitalizacji kart z Gminnej Ewidencji Zabytków gminy Sieraków zakończony/foto:sierakow.pl
REKLAMA

Gmina Sieraków może się już pochwalić spisem zabytków dostępnym online.

W Sierakowie zakończono prace nad I etapem digitalizacji kart z Gminnej Ewidencji Zabytków gminy Sieraków. Obecnie w specjalnej tabeli zestawiono ponad 400 obiektów zabytkowych z terenów całej gminy. Wśród nich zabytkowe domy, cmentarze, budynki gospodarcze, mogiły, dwory, parki i wiele innych wartych zobaczenia obiektów. A wszystko opisane i ze zdjęciami. Dzięki temu nie tylko mieszkańcy gminy mogą poznać zabytkowe obiekty rozsiane po całej gminie. Wystarczy tylko wejść na Gminną Ewidencję Zabytków i wszystko wiadomo.
A to jeszcze nie wszystko. W kolejnym etapie prac zostaną dodane materiały ze zbioru archeologicznych kart adresowych dla gminy Sieraków z wykazem, stanowisk archeologicznych oraz strefy stanowisk archeologicznych.

Całe przedsięwzięcie już teraz jest na pewno dużym ułatwieniem dla turystów. A i mieszkańcy mogą lepiej poznać uroki ziemi sierakowskiej.

(Krzysztof Suszka/sierakow.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA