Zamknij
REKLAMA

Pies najlepszym przyjacielem jest. Ale pamiętajmy o przepisach kiedy opuszczamy z nim mieszkanie

15:31, 09.10.2019 | Krzysztof Suszka
REKLAMA
Skomentuj
Policja przypomina o przepisach dotyczących czworonożnych przyjaciół/foto:KPP Międzychód

Pies najlepszym przyjacielem jest. I często traktujemy go jak domownika. Wychodząc z domu musimy jednak pamiętać o przepisach. I przypomina o tym międzychodzka policja.

Pies najlepszym przyjacielem człowieka. Traktujemy go jak domownika. By nie powiedzieć jak członka rodziny. Niestety, ale wychodząc z nim z mieszkania pamiętajmy o smyczy. 

Przepisy obligują do prowadzenia psa na smyczy. Puszczanie go luzem może skończyć się mandatem. Wczoraj dwaj właściciele czworonogów niestety, ale zostali ukarani mandatami właśnie za zwolnienie ich ze smyczy - informuje Przemysław Araszkiewicz z Komendy Powiatowej Policji w Międzychodzie

Do sprawowania należytej kontroli nad naszym pupilem zobowiązuje Kodeks wykroczeń, a dokładnie art. 77 „Kto nie zachowuje zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia, podlega karze grzywny do 250 złotych albo karze nagany.” Stróże prawa apelują więc o dopilnowanie zwierzęcia, sprzątania po nim, by było jak najmniej uciążliwe dla otoczenia.

(Krzysztof Suszka)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

ZgredzikZgredzik

0 0

No nie do końca, przepisy sie zmieniły o czym rzecznik i redakcja zapomniały co nie znaczy by mi się to podobało ale to fakt
08:15, 10.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© wiescimiedzychodzkie.pl | Prawa zastrzeżone