Zamknij
REKLAMA

Środki dla OSP wspierających Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze

17:46, 24.10.2019 | D.W./M.H.
Skomentuj
W czasie pobytu w Kwilczu Komendant Wojewódzki PSP spotkał się też z MDP/foto: Dariusz Wawrzyniak
REKLAMA

Jednostki OSP z powiatu międzychodzkiego dostały dodatkowe środki na działanie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Tzw. 5000 plus trafiło do jednostek OSP w Kwilczu, Międzychodzie, Sierakowie i Luboszu.

We wtorek 22 października w sali Kwileckiego Centrum Kultury i Edukacji odbyła się uroczysta zbiórka, na którą przybył Wielkopolski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej bryg. Andrzej Bartkowiak. Gośćmi na uroczystości byli także Posłanka Marta Kubiak, Dyrektor Wielkopolskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Michał Zieliński, Komendant Powiatowy PSP w Międzychodzie mł. bryg. Mariusz Trajnowski, Starosta Powiatu Międzychodzkiego Rafał Litke oraz Wójt Gminy Kwilcz Stanisław Mannek. 

W trakcie spotkania podpisano umowy na dofinansowanie działalności MDP w ramach programu tzw. "5000+". Dodatkowe środki zostały wyasygnowane dla jednostek OSP: Kwilcz, Lubosz, Sieraków i Międzychód. Są to jednostki, które w tym roku w okresie letnim organizowały obozy MDP.

Ze względu na częściową nieobecność zaproszonych gości na Gali 5-lecia MDP Kwilcz spotkanie było okazją do wręczenia podziękowań za dotychczasowe wsparcie Drużyny. Po wręczeniu wyróżnień była czas na zadawanie pytań, co skwapliwie wykorzystywali młodzi strażacy.   

(D.W./M.H.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA