Zamknij
REKLAMA

Przegląd stanu technicznego wyposażenia jednostek OSP z powiatu międzychodzkiego

19:41, 05.11.2019 | Krzysztof Suszka
Skomentuj
Druhowie z Kamionny mają czym się pochwalić / foto: Dariusz Wawrzyniak
REKLAMA

Zgodnie z Rozkazem Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej komisja powołana przez Komendanta Powiatowego PSP w Międzychodzie dokonuje przeglądu stanu technicznego wyposażenia jednostek OSP z powiatu międzychodzkiego.

Zgodnie z Rozkazem Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego w sprawie przeprowadzenia rocznego przeglądu stanu technicznego pojazdów, sprzętu silnikowego, zaplecza i warunków BHP w poniedziałek ( 4 listopada) w Kamionnie pojawiła się komisja powołana przez Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Międzychodzie. W listopadzie komisja odwiedzi dziewięć jednostek OSP z powiatu międzychodzkiego działajacych w ramach Krajowego Systemu Ratownoczo-Gaśniczego.

W jednostce OSP w Kamionnie działa 49 druhów i 3 druhny. Na akcje jeździ jednak 30 osób, które mają odpowiednie przeszkolenie i ważne badania lekarskie. Wśród nich jest rodzina Liszkowskich Tworzą oni pięcioosobową obsadę samochodu ratowniczego. Ochotnicy z tej jednostki mają czym się pochwalić.

Na wyposażeniu  mamy m.in. kamerę termowizyjną pozwalającą na ustalenie źródła ognia w zadymionych pomieszczeniach. Kamerę a także inny nowoczesny sprzęt mogliśmy kupić dzięki programowi 5000 plus a także wsparciu finansowemu z gminy oraz środkom własnym - wyjaśnia Prezes OSP w Kamionnie Przemysław Przybylski

Dodajmy, że w tym roku jednostka z Kamionny wyjeżdżała już na pomoc 99 razy. Oby nie musieli mieć tego setnego wyjazdu.

Specjalne podziękownia chciałbym złożyć osobom ze Społecznego Przedsiębiorstwa Diakonija Spółka Zatrudnienia w Kwilczu za bezinteresowną pomoc w naprawach sprzętu oraz wykonanie elementów mocowania sprzętu na pojazdach - dodaje Przemysław Przybylski

Oprócz OSP Kamionna komisja skontrolowała już OSP Łowyń i Sieraków. Do 8 listopada odwiedzi jeszcze jednostki ochotnicze w Chorzępowie, Kaczlinie, Kwilczu, Kurnatowicach, Luboszu i Chrzypsku Wielkim. 

(Krzysztof Suszka)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

lollol

0 0

Rodzina Liszkowskich :) 23:40, 05.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA